Lilie i stypendia dla najlepszych - maturzyści pożegnali się ze szkołą

W piątkowe popołudnie tegoroczni maturzyści pożegnali się ze szkołą na tradycyjnym apelu, który był okazją do podsumowania osiągnięć. Jak zwykle przy takiej okazji, nie obyło się bez wielu ciepłych słów i wzruszeń. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele firm partnerskich szkoły – Blachotrapezu, KLGS sp. zoo Pcim oraz CLOUDBUFF, które ufundowały stypendia dla najlepszych absolwentów technikum budownictwa, elektrycznego i informatycznego.

Absolwenci rozpoczęli już odliczanie do egzaminu maturalnego. Chociaż te najważniejsze egzaminy, z punktu widzenia zawodowego, są już za nimi. Prawie wszyscy wraz z otrzymaniem świadectwa maturalnego otrzymali również tytuł technika. Po raz trzeci na rynku pracy pojawią się technicy spawalnictwa. Przypomnijmy, że pierwsza klasa technikum spawalnictwa powstała 6 lata temu w ZSTI w ramach eksperymentu edukacyjnego. W tej chwili zawód jest wpisany na listę ministerialną, a nauka odbywa się już na regularnych zasadach.

- Czas, jaki spędziliście w naszej szkole minął szybciej niż niektórzy myśleli. Dzisiaj czujecie wielką radość, bo nareszcie koniec, ale i pewnie łezka w oku się zakręci, bo ten czas już się nie wróci. Moi drodzy Jane Austen pisała, że „(…) ze wszystkich okropnych rzeczy w życiu najokropniejsze jest pożegnanie (…)”, więc się nie żegnajmy. Raz przyjęci do społeczności ZSTI pozostajecie w niej na zawsze. Ta szkoła to także Wasz dom, jakkolwiek potoczą się wasze losy, zawsze jesteście tutaj mile widziani – mówił dyrektor Andrzej Dębski, zapewniając maturzystów, że są dobrze przygotowani do matury, równocześnie życząc im najpierw połamania pióra na tym jednym z najważniejszych egzaminów, a potem takiej pracy, która sprawi radość i pozwoli żyć dostatnio.

Podczas apelu odbyła się też Gala św. Antoniego, na której wręczane są najważniejsze wyróżnienia uczniom, którzy w wyjątkowy sposób zaznaczyli swoją obecność w szkole. Lista nagrodzonych wydłużyła się o kolejne 12 nazwiska. Do grona laureatów dołączyli: Tomasz Wilk, Natalia Tomaszewska, Kaja Kolarska, Kinga Kania, Klaudia Krzysztofiak, Piotr Kowalczyk, Maciej Kołodziejski, Dariusz Chorążak, Marcin Michalak, Przemysław Madej, Dawid Filas i Jan Setlak.