Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Dwa dni wcześniej, bo już 12 października w ZSTI świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku, nie obyło się bez nagród, kwiatów, życzeń. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Artur Krzak -  dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym.

Dyrektor Andrzej Dębski w swoim przemówieniu zapewniał, że jest to święto wszystkich – całej społeczności szkolnej. Z kolei dyrektor Krzak nie tylko pogratulował pierwszoklasistom doskonałego wyboru szkoły, ale też podkreślił, że obecnie ZSTI jest drugą szkołą w powiecie limanowskim pod względem liczby uczniów i wyników rekrutacji.

Czwartkowa obecność dyrektora Krzaka w ZSTI miała wymiar nie tylko symboliczny - wspólne świętowanie, ale także była okazją do wręczenia nauczycielom Nagród Dyrektora ZSTI, a uczniom wyróżniającym się w nauce - Stypendiów Starosty Powiatu Limanowskiego.

Jak głosi szkolna tradycja, Święto Edukacji Narodowej to także dzień nieoficjalnego ślubowania klas pierwszych tzw. „kocenia”, po którym następuje już podczas oficjalnego apelu uroczysty akt potwierdzenia woli przynależności do społeczności ZSTI. Jak co roku, pierwszoklasiści mieli za zadanie zmierzyć się z różnymi zabawami i konkursami, które miały na celu sprawdzenie umiejętności nowych uczniów szkoły. W tym roku „kotki” musiały stawić czoło m.in. obieraniu ziemniaków linijkami, układaniu wieży z listewek czy zdmuchiwaniu piłeczki do tenisa stołowego.

Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami, a przy tym dobrze się bawili. Najlepszy wynik osiągnęła klasa 1TIa, która została nagrodzona słodkim upominkiem. Gratulujemy!