Maturzyści pożegnali się ze szkołą

W piątek, 28 kwietnia maturzyści pożegnali się ze szkołą na tradycyjnym apelu, który był okazją do podsumowania osiągnięć. Jak zwykle przy takiej okazji, nie obyło się bez wielu ciepłych słów i wzruszeń.

Absolwenci rozpoczęli już odliczanie do egzaminu maturalnego. Chociaż te najważniejsze egzaminy, z punktu widzenia zawodowego, są już za nimi. Prawie wszyscy wraz z otrzymaniem świadectwa maturalnego otrzymali również tytuł technika. Po raz drugi na rynku pracy pojawią się technicy spawalnictwa, którzy 5 lata temu w ZSTI rozpoczęli naukę w ramach kolejnego rocznika eksperymentu edukacyjnego. Podczas apelu odbyła się też Gala św. Antoniego, na której wręczane są najważniejsze wyróżnienia uczniom, którzy w wyjątkowy sposób zaznaczyli swoją obecność w szkole. Lista nagrodzonych wydłużyła się o kolejne nazwiska.