• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

„Zastrzyk dobra” w Tygodniu Misyjnym

W dniach 23-29.10.2022 trwa ogólnopolski Tydzień Misyjny, którego hasłem jest  „Będziecie moimi świadkami”.  W tym roku wspieramy świecką misjonarkę, pielęgniarkę Agnieszkę Nowak, która pracuje w afrykańskim Kongo, a prowadzi projekt „Zastrzyk dobra”.

Spawacze na targach ExpoWelding

Uczniowie klas 3TSE, 4TSp oraz 4TS odwiedzili Międzynarodowe Targi Spawalnictwa ExpoWELDING w Katowicach, podczas których mieli możliwość obejrzenia najnowszych urządzeń stosowanych w spawalnictwie i obróbce metali, a także mogli porozmawiać z fachowcami branży spawalniczej.

Lekcja profilaktyki w sądzie

W środę 19 października br. klasa 1 TIb uczestniczyła w wyjątkowej lekcji wychowawczej, która odbyła się w Sądzie Rejonowym w Limanowej. Młodzież pod opieką wychowawczyni p. Kingi Antosz oraz pedagoga szkolnego p. Moniki Bierowiec-Łysek zasiadła w sądowych ławach, by – na szczęście tylko z perspektywy publiczności – wziąć udział w rozprawie z zakresu prawa karnego i przysłuchiwać się zeznaniom wezwanych świadków.

Zdjęcia uczennic klas reklamy na wystawie w Krakowie

To już kolejny raz, kiedy  prace naszych uczniów można oglądać na wystawie w Krakowie. Od kilku lat szkoła z sukcesami bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym FotoKrajObraz organizowanym przez Politechnikę Krakowską.

Raper Arkadio w ZSTI - profilaktyka ze znanym artystą

Uczniowie ZSTI miel okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu i spotkać się ze znanym raperem Arkadiuszem Arkadio Zbozieniem, by poznając historię jego życia, zastanowić się, czy to, co robią, ma sens. Spotkania, których przez dwa dni uczestniczyły wszystkie klasy, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Z pewnością nie była to ostatnia wizyta artysty w szkole.