Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

16 stycznia 2018 r. (tj. wtorek) o godzinie 1730 serdecznie zapraszamy wszystkich: NAUCZYCIELI, PRACOWNIKÓW SZKOŁY, UCZNIÓW, RODZICÓW oraz EMERYTÓW na Adorację  Bożego Dzieciątka w Kościele Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. Po adoracji zostanie odprawiona Msza Św. w intencji całej społecznosci szkolnej.

Próba kolędowania 16 stycznia 2018 r. o godz. 1630

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej ma szansę stać się jedyną w Polsce szkołą, która będzie uczyć nowego zawodu, nie znajdującego się do tej pory na rządowej liście Klasyfikacji zawodów i specjalności. Jeśli powiedzie się planowany eksperyment edukacyjny, od września w murach przy ul. Starowiejskiej naukę rozpoczną przyszli technicy – spawacze.

Ambicją twórców projektu – nauczycieli zawodów mechanicznych w ZSTI: Andrzeja Figury i Bogdana  Ślósarza jest nie tylko przeprowadzenie eksperymentu, który ma trwać od września 2018 roku do czerwca 2022, ale przede wszystkim wprowadzenie nowego zawodu na rynek pracy, który od wielu lat wyraża bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników branży spawalniczej na poziomie podstawowym - spawacz, jak i średnim - technik spawalnictwa.

Po 2 miesiącach rywalizacji w  8 edycji turnieju piłki halowej o Puchar Dyrektora ZSTI w Mszanie Dolnej wyłoniliśmy zwycięzców poszczególnych klas. Pierwsze klasy rywalizowały w 2 grupach,  a w finale wygrała klasa 1 TB pokonując 1TIa.Do turnieju klas  drugich przystąpiło  6 drużyn. W grupie A zwyciężyła 2TM(bud), a w  gr. B klasa 2TE. W bezpośredniej rywalizacji lepsi okazali Budowlańcy  z 2TMB. W międzyklasowej rywalizacji klas 3 znów wygrała klasa 3 TBb, a najlepszymi maturzystami kopiącymi do bramek zostali elektrycy(4TE).

 

     Zwycięzcy spotkają się 05 stycznia 2018 roku o godzinie 12.30 w Turnieju „Mistrz Mistrzów”, który zakończy rywalizację klas  w turnieju        o Puchar Dyrektora ZSTI w Mszanie Dolnej. Wszystkim życzymy powodzenia w duchu  sportowej rywalizacji.

 

Mimo trwającej przerwy świąteczno - noworocznej, wolontariusze Szkolnego  Koła  „ Caritas ”  pracowicie  pakowali  kolejne  dary  dla dzieci z misji w Burundi i Ruandzie.

Klasowe wigilie, życzenia, apel, jasełka z przesłaniem i wspólne kolędowanie z INSTAL BANDEM – ostatni dzień przed świąteczną przerwą obfitował w wydarzenia.