Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Uczniowie ZSTI mogli się przekonać, jak wygląda codzienność w Sudanie Południowym podczas spotkania ze świeckim misjonarzem, który w ubiegłym tygodniu przyjechał do szkoły na zaproszenie nauczycieli religii. Termin nie był przypadkowy – październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

W dniach 15–18 października budowlańcy z klasy 3 pod opieką pani Iwony Rusnak, pani Pauliny Gocał i pana Grzegorza Lekkiego odwiedzili Bieszczady. Pierwszym punktem wycieczki były zakłady SAWE Niechobrz. To nowoczesny zakład oferujący konstrukcje drewniane, wyposażony w nowoczesne urządzenia i maszyny. Przyszli budowlańcy zwiedzili biuro projektowe, gdzie m.in. wykonuje się obliczenia i rysunki  konstrukcji budowlanych. Tego dnia, po dotarciu nad Jezioro Solińskie i zakwaterowaniu na malowniczej wyspie w ośrodku wypoczynkowym Wyspa Energetyk, cała grupa udała się na spacer po Polańczyku.

Trzy październikowe dni przyszli specjaliści od reklamy i spawania, czyli uczniowie kl. 2TR i 2TS spędzili w mieście Straussa. Punktem programu była także Bratysława.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Dzięki tego typu akcjom chcemy zaakcentować, jak ważna dla każdego z nas jest wiedza dzięki której, jesteśmy w stanie z powodzeniem udzielić pierwszej pomocy osobie, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia. 

W piątek, 11 października w ZSTI świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku, nie obyło się bez nagród, kwiatów, życzeń i koncertu Instal Bandu. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele powiatu limanowskiego – starosta Mieczysław Uryga i Artur Krzak, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Limanowej, Ewa Filipiak – przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiej i radni powiatowi.