Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Od poniedziałku 16 marca rozpoczynają się zdalne zajęcia dla uczniów klas maturalnych. Na stronie szkoły w zakładce Nasza Szkoła zostanie umieszczony plan e-lekcji dla poszczególnych klas.

Codziennie będą odbywały się lekcje przygotowujące do egzaminów maturalnych. Każdy uczeń klas maturalnych jest zobowiązany do zapisania sie na właściwy kurs e-lerningowy  i uczestniczenie w zajęciach zgodnie z podanym harmonogramem. Klucz do kursu prześle uczniom nauczyciel prowadzący poprzez dziennik elektroniczny.

Aby korzystać z kursów należy:

  • zalogować się na szkolnej platformie e-lerningowej https://moodle.zsti.edu.pl
  • uczniowie którzy są pierwszy raz w serwisie by otrzymać pełny dostęp do kursów muszą najpierw utworzyć konto
  • znaleźć kurs w którym chcesz uczestniczyć poprzez wyszukiwarkę kursów
  • korzystając z otrzymanego od nauczyciela prowadzącego klucza zapisać się na kurs

 

 

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.03.2020 r.  zajęcia w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej  zostają zawieszone na 2 tygodnie. Od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkoły.

Uczniowie będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.

Prosimy uczniów ZSTI aby:

  • Pamiętali o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikali miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe)
  • Przestrzegali w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywają

 

Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. W związku z tym należy odpowiedzialnie wykorzystać czas zawieszenia zajęć w szkole. Dla wszystkich uczniów przygotowujących się do matury i egzaminów zawodowych zostaną przygotowane zajęcia zdalne prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły. Szczegóły zostaną przekazane w czwartek 12. marca br. Zachęcamy do korzystania z oferty.

 

 

W ZSTI odbył się kolejny konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego „Die DACH - LAENDER – EXPERTEN”, który zorganizowały i przeprowadziły panie Gabriela Sułkowska i Anna Łanocha. Tegoroczna edycja odbyła się w nowej formule i była skierowana nie tylko do uczniów klas technikum, ale także do uczniów szkoły branżowej.

We wtorek, 10 marca o godz. 9  zostanie przeprowadzony po raz kolejny w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Chemiczny-ALCHEMIK. Osoby, które wyraziły chęć uczestnictwa, proszone są o zgłoszenie się do pani Elżbeity Sowy lub Iwony Rusnak. Konkurs zostanie przeprowadzony w obydwóch budynkach ZSTI -  przy ul. Starowiejskiej i Matejki. Uczestnikom życzymy powodzenia.

Jakie są podstawy zdrowego żywienia, co to jest piramida żywieniowa i jak niezwykle ważna jest odpowiednia ilość wody w codziennej diecie mogli dowiedzieć się uczniowie ZSTI, którzy uczestniczyli w spotkaniu z dietetyk Emilią Wacławik.