Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Uczeń klasy III TE ZSTI Mszana Dolna  po raz trzeci z rzędu najlepszym zawodnikiem powiatu limanowskiego w kolarstwie górskim MTB. Na co dzień trenuje kolarstwo w klubie „Luboń” Skomielna Biała. Drugą pasją po „elektryce” jest właśnie kolarstwo górskie, które uprawia od najmłodszych lat.

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach niewoli naznaczonej walką, cierpieniem, wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.

Trzy wrześniowe dni  uczniowie 2 TOR i 3 TI oraz kilka osób z innych klas  wspólnie z wychowawcami : p. Moniką Ziębą, p. Jackiem Serafinem  oraz opiekunami: p. Anną Wojdyłą i p. Moniką Bierowiec- Łysek spędzili w Poznańskiem uczestnicząc w 3-dniowej wycieczce trasą Kórnik - Poznań - Gniezno. Uczestnicy wycieczki nie tylko zwiedzili zabytki z początków istnienia państwa polskiego,  ale uczestniczyli również w warsztatach rogala i przemierzyli fragment Polski podążając Piastowskim Szlakiem. 

Elektrycy z klasy 1TE razem z wychowawca panem Marcinem Stożkiem i panią Agnieszką Biel-Habieda postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrali się na wycieczkę do Międzybrodzia Żywieckiego. Tam nad brzegami Jeziora Międzybrodzkiego będącego częścią kaskady Soły zwiedzili Elektrownię Wodną Porąbka-Żar, która w większości ukryta jest we wnętrzu góry pod ziemią.

Dnia 18 września 2018 r. odbędzie się pierwsze w bieżącym roku szkolnym spotkanie rodziców z dyrekcją, nauczycielami i wychowawcami ZSTI. Początek spotkania o godz. 16.00 na sali gimnastycznej przy ul. Starowiejskej 4. Po spotkaniu ogólnym wychowawcy zapraszają rodziców na spotkania w klasach.