• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Wolontariusze z ZSTI podsumowują zbiórkę

W ZSTI podczas akcji zbierania środków finansowych na pomoc dla uchodźców z Ukrainy zebrano 7157zł. Część tej kwoty już przeznaczono na konkretne potrzeby, pozostała będzie zagospodarowywana na bieżąco.

Olimpijczycy z ZSTI - pasjonaci historii

Do grona olimpijczyków ZSTI dołączyli w tym roku informatycy. Uczniowie klasy III TIp z sukcesem wzięli udział w VIII edycji Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii.

Olimpiada, organizowana przez Fundację Centrum Solidarności z siedzibą w Gdańsku, obejmuje zakres tematyczny historii współczesnej polskiej i światowej.  Jej celem jest budowanie tożsamości narodowej wśród uczniów szkół średnich, a także rozbudzenie zainteresowania genezą i  przemianami demokratycznymi w bloku państw znajdujących się za tzw. „żelazną kurtyną”.

Z naszej szkoły do konkursu przystąpili uczniowie klas III technikum informatycznego, wśród których najwyższe lokaty zdobyli: Karolina Świerk i Błażej Tyka. Wyniki pozwoliły im zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 16 marca w Krakowie. Uczniowie rozwiązywali test złożony z pytań o różnym stopniu trudności, musieli wykazać się wiedzą z historii  polskiej solidarności, ale również znajomością wydarzeń z II poł. XX wieku w krajach bloku wschodniego. Regulamin olimpiady dopuszcza do etapu krajowego uczniów ostatnich klas technikum, dlatego z racji wieku, nasi informatycy nie mogli przejść do finału. Mimo to uzyskana punktacja dała im wysoką lokatę, pozwalającą z optymizmem patrzeć na kolejną edycję konkursu. Doceniając przygotowanie uczniów, ich zaangażowanie, organizatorzy obdarowali młodzież pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami. Zarówno Karolina, jak i Błażej są zmotywowani do udziału w IX edycji turnieju. Może kolejni fascynaci współczesnej historii dołączą do olimpijczyków? Bo przyszły rok, będzie rokiem sukcesu dla ZSTI!

Kolejna akcja pomocy Ukrainie Szkolnego Koła „Caritas”

Koło „Caritas” zaprasza do jeszcze jednej akcji: wielkopostnej zbiórki żywności i środków czystości dla naszych rodaków oraz uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Gródku Jagiellońskim koło Lwowa w Ukrainie. Przekazaliśmy już wsparcie finansowe, jednak tradycyjnie chcielibyśmy umilić im święta, zwłaszcza w tak trudny czas. Potrzeba przede wszystkim żywności w puszkach, ryżu, makaronu, zup w proszku, herbaty, kawy, wartościowych słodyczy (najlepiej twarde czekolady), mydła, podstawowych leków, środków opatrunkowych.

Projekt „Zawód nie zawodzi” – edycja 2021/2022 rozpoczęta!

W ZSTI rozpoczyna się druga edycja projektu "Zawód nie zawodzi" - wsparcie wyboru ścieżki kariery zawodowej przez uczniów szkół podstawowych  adresowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, którzy muszą się zmierzyć z często niełatwym wyborem własnej kariery.

Opony, skrzynki, odkurzacze, czyli DZIEŃ BEZ PLECAKA

Uczniowie z ZSTI zdali dziś na szóstkę egzamin z kreatywności. Na hasło NO BACKPACK DAY odpowiedzieli prawie wszyscy. A książki, zeszyty i przybory szkolne przynieśli do szkoły w najdziwniejszych opakowaniach, pojemnikach, sprzętach domowych.