Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

W niedzielę 12 listopada korzystając  z  ostatnich pogodnych dni jesieni Klub Aktywnych  w składzie: Szymon Kotarba, Szymon Niżnik z opiekunem udał się na zwiedzanie tatrzańskich jaskiń. Celem były jaskinie: Raptawicka, Mylna oraz Smocza Jama w Wąwozie Kraków, które są udostępnione zwiedzającym przez cały rok. W trakcie zwiedzania nasze plany uległy zmianie, pogoda sprzyjała, czasowo byliśmy "do przodu", toteż dodatkowo wzbogaciliśmy program wycieczki o zdobycie szczytu Ornak. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do schroniska na Hali Ornak, gdzie wypiliśmy herbatę i zjedliśmy słynną „ornaczańską” szarlotkę. Dodatkową atrakcją było pokonanie 8-kilometrowej trasy przy świetle czołówek. Zapraszamy do udziału w kolejnym imprezach Klubu Aktywnych, szczegóły już wkrótce na fb Katedra Wychowania Fizycznego.

Przypominamy, że próba zespołu odbędzie się w środę o godz. 8.00 w sali P!.

W czasie naszej misyjnej akcji zebraliśmy m.in.: 56 par majteczek, 20 op. kaszek dla dzieci, 32 op. leków i witamin, blisko 400 szt. przyborów szkolnych, 70 op. słodyczy witaminizowanych, 85 szt. pluszaków, 70 szt. odzieży i nadaliśmy 3 paczki do ośrodków misyjnych w Burundi i Ruandzie – do paczek dołożyliśmy opłatek ze świątecznymi życzeniami dla sióstr misjonarek i ich podopiecznych oraz nieco polskich smakołyków, by uprzyjemnić im Boże Narodzenie.

Zgodnie z naszą  szkolną tradycją uczniowie i nauczyciele ZSTI spotkali się w Parku Miejskim aby uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem uczestników oraz nawiązaniem do wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem przez nasz kraj państwowości po 123 latach zaborów. Uczniowie zapalili znicze pod mszańskim Pomnikiem Żołnierzy i Bohaterów z lat 1914-1921 oraz Ofiar hitleryzmu i stalinizmu z lat 1939-1956 oraz minutą ciszy uczcili ich pamięć.  Po chwili zadumy i refleksji przyszedł czas na radosne uczczenie Dnia Niepodległości w formie biegu, które dobrze wpisuje się w formułę aktywnego świętowania tego dnia.  Na dystansie 1659 metrów rywalizowali uczniowie i nauczyciele.  Wszystkim uczestnikom biegu dziękujemy,  gratulujemy patriotycznej postawy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach sportowych organizowanych przez naszą szkołę.

W ZSTI już w piątek, 10 listopada obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Odbył się uroczysty apel, podczas którego wszyscy uczniowie i nauczycieli śpiewali patriotyczne pieśni, włączając się w ten sposób w rozpoczynające się przygotowania do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.