Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Przedstawiciele krakowskiej firmy Magropol Sp. z.o.o działającej w branży budowlanej spotkali się z  uczniami ZSTI. Celem spotkania była rekrutacja i zaproszenie do kontaktu i współpracy.

Magropol  jest przedsiębiorstwem działającym nieprzerwanie na rynku od 1990 roku, wykonującym kompleksowe usługi w branży budowlanej, specjalizującym się w budownictwie przemysłowym.  Posiada również cztery zakłady produkcji prefabrykatów stalowych zlokalizowanych w Niemczech. Przedsiębiorstwo to zatrudnia obecnie 500 osób. Realizuje budowy w kilku krajach europejskich, głównie w Niemczech, Polsce i Holandii. Jej pracownikami w znacznym stopniu są osoby z regionu limanowskiego.

Trwają targi edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce. Dwa stoiska  przygotowane przez ZSTI cieszą się ogromną popularnością wśród gimnazjalistów. Wystawców z Mszany Dolnej – jedyną szkołę z Limanowszczyzny prezentującą swoją ofertę edukacyjną oraz promującą powiat limanowskim na krakowskim EXPO, odwiedziły też władze powiatu.

Ruszyły już zapisy do tegorocznej edycji konkursu "Zawód nie zawodzi". Konkurs ten na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń promujących działania edukacyjne wśród uczniów małopolskich gimnazjów. W obecnej edycji do udziału w konkursie zaproszono uczniów z gimnazjów powiatu limanowskiego oraz powiatów przyległych. Tradycyjnie już rolę Liderów Regionalnych pełnią: ZSTI w Mszanie Dolnej oraz ZSTiO w Limanowej. W ramach tych szkół powstały zespoły przygotowujące zagadnienia konkursowe w poszczególnych obszarach oraz koordynujące całość przedsięwzięcia.

Dzisiaj rozpoczynają się największe targi edukacyjne w Małopolsce. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej uczestniczy w imprezie jako jedyna szkoła w powiecie limanowskim i wystawia aż dwa stoiska - w branży administracyjno - usługowej prezentuje ofertę technikum organizacji reklamy, a w branży elektryczno-elektronicznej - technikum elektrycznego. Partnerem ZSTI jest Studio Fotograficzne Majka z Mszany Dolnej i firma Elektromontaż S.A. z Krakowa.

W ubiegły czwartek (16.03.2017) w Zespół Szkół nr 1 w Limanowej odbyły się zawody o Mistrzostwo Powiatu Limanowskiego w piłce siatkowej chłopców. Z bardzo dobrej strony na tym turnieju zaprezentowała się Nasza męska drużyna.