Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

 

Właśnie zakończył się trwający trzy dni Festiwal Zawodów w Małopolsce, na którym w krakowskiej hali EXPO Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych z Mszany Dolnej prezentował swoją ofertę już po raz trzeci. Pierwszego dnia stoiska ZSTI odwiedził Artur Krzak – dyrektor Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Limanowej, uczestniczący w odbywającej się podczas targów konferencji dotyczącej szkolnictwa zawodowego.

 

28 uczniów wzięło udział w konkursie 50 zadań na 50-lecie ZSTI. Idea uświetnienia jubileuszu w ten sposób narodziła się wśród nauczycieli przedmiotów ścisłych.

Uczniowie kl. III  i II technikum budowlanego wraz z opiekunem Pauliną Gocał już po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Akademię Krakowską im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Celem warsztatów było zaprezentowanie młodzieży  procesu  powstawania projektów i uwrażliwienie ich na otaczający  świat. Jest to szansa aby przyczynić się do wychowania jednostek kreatywnych, świadomych własnych potrzeb i możliwości wpływu na wygląd naszych budynków.

W pierwszy dzień wiosny  21.03.2019 w „Ekonomie”  rozgrane zostały indywidualne mistrzostwa powiatu limanowskiego szkół ponadgimnazjalnych w szachach.  Bez starty punktowej i zdecydowanie zwyciężył uczeń naszej szkoły  Artur Jagła  z klasy III TMB miłośnik tej królewskiej gry. 

Dzisiaj rozpoczynają się największe targi edukacyjne w Małopolsce. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej uczestniczy w imprezie już po raz trzeci i prezentuje się na dwóch stoiskach - w branży administracyjno - usługowej przedstawia ofertę technikum reklamy, a w branży mechaniczno-górniczej nowego eksperymentalnego, jedynego w Polsce kierunku technik spawalnictwa. Partnerem ZSTI jest Studio Fotograficzne Majka z Mszany Dolnej oraz znana w branży spawalniczej firma Lincoln z Bielawy, z którą szkoła współpracuje już od wielu lat.