• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Uczniowie reklamy wzięli udział w II Międzynarodowym Konkursie „Śladami historii Polski - skąd nasz ród”

Uczniowie klas reklamy: Kamila Potaczek z klasy 1 TR, Izabela Wójciak z 3 TR oraz Tomasz Wilk z klasy 4 TRp wzięli udział w II edycji konkursu historyczno - plastycznego. Organizatorem Konkursu jest :Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego a Patronat Honorowy sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Kamila i Iza wykonały plakaty na temat Solidarności oraz Fryderyka Chopina. Natomiast Tomek zaprojektował serię banknotów.

Mistrzostwa ZSTI w strzelaniu

Po raz drugi odbyły się Mistrzostwa Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w strzelaniu z broni pneumatycznej. Zawodnicy rywalizowali  w strzelaniu z karabinka  w postawie stojąc. Każdy zawodnik miał  do oddania 12 strzałów z czego punktowanych było 10 najlepszych.

Siatkarze ZSTI Vice-Mistrzami Powiatu Limanowskiego

W ubiegły poniedziałek w Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbyła się Licealiada w piłce siatkowej chłopców. Nasza reprezentacja bardzo intensywnie przygotowywała się do tych zawodów już od września. Drużyna jechała na ten turniej bardzo zmobilizowana. Cel który sobie postawiliśmy przed zawodami to był finał tych rozgrywek.

Zapraszamy na dwie nowe audcyje Radia INSTALL

Wczorajszy Dzień Kobiet był miłą okazją, aby zaakcentować obecność piękniejszej połowy świata  w ZSTI. Uczniowie kl. 2TE i 3TES przygotowali dla swoich koleżanek słodki poczęstunek, natomiast na platformie e-learningowej pojawiły się z tej okazji dwie nowe audycje Radia INSTALL – jedna poświęcona paniom, druga to wywiad z Victorią, uczennicą kl. 2TR, która przyjechała do Polski we wrześniu z Chile.

Słów kilka od Victorii z Chile, uczennicy kl. 2TR

Kilkumiesięczny pobyt Victorii Paz Orellana Cea  w ZSTI jest na półmetku. Przypomnijmy, że uczennica przyjechała do Polski z Chile pod koniec września  ramach Programu Wymiany Międzynarodowej w organizacji AFS, aby uczyć się języka polskiego i poznać polską kulturę. Victoria robi ogromne postępy. Poniżej prezentujemy jej refleksję na temat pobytu – napisaną przez nią w języku polskim.