Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Wyniki egzaminu zawodowego zostały umieszczone w dzienniku elektronicznym, jako "oceny bieżące" w zajęciach z wychowacą. W opisie oceny jest informacja o kwalifikacji i rodzaju egzaminu (pisemny / praktyczny).

Uczniowie, którzy nie zdali egzaminu, tzn. częśc pisemna poniżej 50%, i/lub część praktyczna poniżej 75% proszeni są o niezwłoczne złożenie deklaracji aby mogli przystąpić do egzaminu poprawkowego w najbliższej sesji. W tym celu należy pobrać i wydrukować odpowiednią deklarację (deklaracje będą zamieszczone na stronie szkoły w zakładce "Do pobrania"). 

Wydrukowane deklaracje należy uzupełnić, podpisać, następnie zestanować (sfotografować) i przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Od czwartku 19 marca 2020 r. rozpoczynają się zdalne zajęcia dla wszystkich uczniów szkoły. Zajęcia zdalne będą odbywały się według obowiązującego planu lekcji. Każdy uczeń szkoły jest zobowiązany do zapisania sie na właściwy kurs e-lerningowy utworzony dla każdej z klas i uczestniczenia w zajęciach zgodnie z planem.

W związku z powyższym każdy uczeń musi:

  • zalogować się na szkolnej platformie e-learningowej pod adresem  https://moodle.zsti.edu.pl
  • znaleźć kurs swojej klasy w wyszukiwarce kursów
  • zapisać się na kurs klasowy
  • uczniowie, którzy nie posiadają jeszcze konta na platformie muszą najpierw utworzyć konto

 

Uczniowie są zobowiązani do uczestnictwa w zajęciach poprzez szkolną platformę e-learningową gdzie nauczyciele poszczególnych przedmiotów będą prowadzić zajęcia zgodnie z aktualnym planem lekcji. W tym czasie będą dostępni „on-line” dla uczniów. W czasie zajęć zdalnych uczniowie pozostają zalogowani na platformie oraz komunikują się z nauczycielem w sposób określony na kursie (pobierają materiały, rozwiązują zadania, komunikują się z nauczycielem poprzez czat, forum, messenger, itd.).

 Instrukcja zakładania konta na platformie e-learningowej oraz korzystania z niej zostanie umieszczona w zakładce „Do pobrania” na stronie szkoły.

Szczegółowych informacji na temat nauczania zdalnego udzielają wychowawcy klas.

 

 

 

Informuję, że w dziale "Nasza Szkoła" został opublikowany harmonogram zajęć zdalnych dla maturzystów. Proszę wszystkich uczniów klas maturalnych o zapoznanie się z harmonogramem oraz o obowiązkowy udział.

 

 

Od poniedziałku 16 marca rozpoczynają się zdalne zajęcia dla uczniów klas maturalnych. Na stronie szkoły w zakładce Nasza Szkoła zostanie umieszczony plan e-lekcji dla poszczególnych klas.

Codziennie będą odbywały się lekcje przygotowujące do egzaminów maturalnych. Każdy uczeń klas maturalnych jest zobowiązany do zapisania sie na właściwy kurs e-lerningowy  i uczestniczenie w zajęciach zgodnie z podanym harmonogramem. Klucz do kursu prześle uczniom nauczyciel prowadzący poprzez dziennik elektroniczny.

Aby korzystać z kursów należy:

  • zalogować się na szkolnej platformie e-lerningowej https://moodle.zsti.edu.pl
  • uczniowie którzy są pierwszy raz w serwisie by otrzymać pełny dostęp do kursów muszą najpierw utworzyć konto
  • znaleźć kurs w którym chcesz uczestniczyć poprzez wyszukiwarkę kursów
  • korzystając z otrzymanego od nauczyciela prowadzącego klucza zapisać się na kurs

 

 

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.03.2020 r.  zajęcia w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej  zostają zawieszone na 2 tygodnie. Od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkoły.

Uczniowie będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.

Prosimy uczniów ZSTI aby:

  • Pamiętali o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikali miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe)
  • Przestrzegali w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywają

 

Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. W związku z tym należy odpowiedzialnie wykorzystać czas zawieszenia zajęć w szkole. Dla wszystkich uczniów przygotowujących się do matury i egzaminów zawodowych zostaną przygotowane zajęcia zdalne prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły. Szczegóły zostaną przekazane w czwartek 12. marca br. Zachęcamy do korzystania z oferty.