Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Już po raz czwarty uczniowie i nauczycieli z ZSTI wykorzystali ferie zimowe, by poznawać dziedzictwo kulturowe Europy. Przez tydzień blisko 50-osobowa grupa eksplorowała najpiękniejsze miejsca na Malcie, a tych tam nie brakuje.

W swojej ostatniej przed feriami akcji dobroczynnej, nasze Koło „Caritas” dołączyło do ogólnopolskiej zbiórki słodyczy i przyborów szkolnych dla dzieci – ofiar konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Klasa 1 TB wzięła udział w akcji charytatywnej we współpracy ze ,,Stowarzyszeniem na rzecz dzieci
z chorobami nowotworowymi KOLIBER”.

Nie tylko znajomością geografii, ale związków Malty z Polską, a także smaków kuchni śródziemnomorskiej musieli wykazać się uczestnicy Dnia Kultury Maltańskiej – Maltańskie Instalacje, który był jednym z przystanków w planowanej na drugi tydzień ferii zimowych podróżny na Maltę. Imprezą, która miała miejsce się w gościnnych progach restauracji Folwark Stara Winiarnia, odbyła się już w klimacie walentynkowym.

Dzisiaj w ZSTI gościła ekipa  reporterów Teleexpressu. Powodem zainteresowania Telewizji Polskiej jest przygotowywany w ZSTI eksperyment edukacyjny, dzięki któremu szkoła ma szansę stać się jedyną w Polsce placówką kształcącą techników spawalnictwa.