Podsumowanie projektu Zawód nie zawodzi i wielki finał już w czerwcu

Przypominamy, że w ZSTI trwa projekt "Zawód nie zawodzi" - wsparcie wyboru ścieżki kariery zawodowej przez uczniów szkół podstawowych . Mimo, iż cykl warsztatów zakończył się w marcu, trwa przygotowanie do wielkiego finału, który zaplanowano na 11 czerwca.

Koniec warsztatów, ale projekt trwa nadal

Zakończyliśmy cykl zajęć w ramach projektu Zawód nie zawodzi. Uczniowie klas 7 i 8 mogli uczestniczyć  15 spotkaniach – po trzy w każdym z pięciu obszarów zawodowych. Na uczniów czeka jeszcze ostatnia seria quizów konkursowych, które pozwolą wyłonić zwycięzców etapu szkolnego.

Trwa trzeci tydzień projektu

Trwa trzeci tydzień naszego projektu Zawód nie zawodzi mającego na celu wsparcie wyboru kariery zawodowej. Podczas poniedziałkowych zajęć, tym razem w pracowni informatycznej, uczniowie klas 7 i 8 poznali możliwości, jakie daje zastosowanie profesjonalnego oprogramowania WMvare ESXi do instalacji wirtualnych systemów operacyjnych. Z kolei uczestnicy wtorkowych warsztatów w pracowni mechaniczno-spawalniczej mieli okazję poznać oprogramowanie i obsługę centrum numerycznego popularnie zwanego obrabiarką CNC, urządzenia niezastąpionego w wielu branżach, służącego do wytwarzania elementów z różnych tworzyw. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na zajęcia do pracowni elektroenergetycznej, jutro – reklamowej, a w piątek – budowalnej. Przypominamy, że wszystkie zajęcia są nagrywane, więc można je odtworzyć w dowolnym czasie.

Podsumowanie drugiego tygodnia, zapraszamy na ostatni cykl zajęć

Za nami drugi tydzień zajęć zawodoznawczych. W ubiegły tygodniu po zajęciach ze spawalnictwa i reklamy, uczniowie uczestniczyli w warsztatach w pracowni informatycznej, elektroenergetycznej i budowlanej. Dzisiaj rozpoczynamy ostatni tydzień warsztatów.

Rozpoczęliśmy drugi cykl warsztatów online

Trwa drugi tydzień naszego projektu Zawód nie zawodzi mającego na celu wsparcie wyboru kariery zawodowej. Podczas poniedziałkowych zajęć tym razem w pracowni mechanicznej podczas zajęć z modelowania komputerowego uczniowie wzięli udział w pokazie projektowanie z wykorzystaniem bardzo popularnych w branży mechanicznej programów CAD i CAM. Natomiast w pracowni reklamy dalej zgłębiali tajniki grafiki reklamowej, ale tym razem przy użyciu programu do grafiki rastrowej. Tematem zajęć było tworzenie szablonu pocztówki, a przyszli specjaliści od reklamy mieli okazję sprawdzić, jak pracuje się na warstwach z wykorzystaniem różnych narzędzi. Zapraszamy na kolejne zajęcia – w środę z informatyki, w czwartek z elektroenergetyki, a w piątek z budownictwa.