Finał Konkursu "Zawód nie zawodzi"

Informujemy, że Finał Konkursu "Zawód nie zawodzi" odbędzie się 27. maja 2022 r.
w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych przy ul. Starowiejskiej

Przypominamy, że każdą ze szkół uczestniczących w Konkursie może reprezentować po dwóch uczniów w każdym z obszarów konkursowych - łączenie maksymalnie 10 uczniów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Szczegółowy harmonogram Finału przedstawia się następująco:

Projekt "Zawód nie zawodzi" - edycja 2021/2022 rozpoczęta!

.W ZSTI rozpoczyna się druga edycja projektu "Zawód nie zawodzi" - wsparcie wyboru ścieżki kariery zawodowej przez uczniów szkół podstawowych  adresowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, którzy muszą się zmierzyć z często niełatwym wyborem własnej kariery.

Tradycyjnie już,  aby pomóc uczniom szkół podstawowych w określeniu swoich preferencji zawodowych, ZSTI wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Na specjalnie stworzonej platformie e-learningowej każdy może nie tylko zapoznać się z teoretycznymi informacjami dotyczącymi poszczególnych branż, takich jak budownictwo, spawalnictwo, elektroenergetyka, informatyka, czy reklama, ale także poznać ofertę rynku pracy.

Projekt zakłada edukację i zabawę, mającą na celu rozbudzenie zainteresowań zawodowych wśród dzieci i młodzieży – uczniów szkół  podstawowych, ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowań techniczno – informatycznych. Dlatego w każdym obszarze zostaną opublikowane materiały dydaktyczne, a uczniowie będą mogli sprawdzić swoją wiedzę. Konkurs zaplanowano w dwóch etapach. Od 25 do 29 kwietnia będzie trwał etap szkolny, który pozwoli wyłonić po dwóch laureatów z każdego obszaru konkursowego. Zwycięzcy etapu szkolnego  zostaną zaproszeni 27 maja do ZSTI, aby wziąć udział w finale konkursu. Na laureatów finału i najbardziej aktywne szkoły czekają cenne nagrody ufundowane przez sponsora, którym w tym roku jest firma  PalletenWerk.

Projekt jest realizowany pod patronatem sądeckiego stowarzyszenia Humaneo, z którym szkoła współpracowała od wielu lat, m.in przy organizacji ogólnopolskiego konkursu Zawód nie zawodzi adresowanego najpierw do uczniów gimnazjów, a potem absolwentów szkół podstawowych, lidera,  zajmującego się organizowaniem szkoleń i egzaminów zawodowych w standardach europejskich ECCC i VCC oraz firmę BLACHOTRAPEZ, partnera szkoły w obszarze budowlanych.

Podsumowanie projektu Zawód nie zawodzi i wielki finał już w czerwcu

Przypominamy, że w ZSTI trwa projekt "Zawód nie zawodzi" - wsparcie wyboru ścieżki kariery zawodowej przez uczniów szkół podstawowych . Mimo, iż cykl warsztatów zakończył się w marcu, trwa przygotowanie do wielkiego finału, który zaplanowano na 11 czerwca.

Koniec warsztatów, ale projekt trwa nadal

Zakończyliśmy cykl zajęć w ramach projektu Zawód nie zawodzi. Uczniowie klas 7 i 8 mogli uczestniczyć  15 spotkaniach – po trzy w każdym z pięciu obszarów zawodowych. Na uczniów czeka jeszcze ostatnia seria quizów konkursowych, które pozwolą wyłonić zwycięzców etapu szkolnego.

Trwa trzeci tydzień projektu

Trwa trzeci tydzień naszego projektu Zawód nie zawodzi mającego na celu wsparcie wyboru kariery zawodowej. Podczas poniedziałkowych zajęć, tym razem w pracowni informatycznej, uczniowie klas 7 i 8 poznali możliwości, jakie daje zastosowanie profesjonalnego oprogramowania WMvare ESXi do instalacji wirtualnych systemów operacyjnych. Z kolei uczestnicy wtorkowych warsztatów w pracowni mechaniczno-spawalniczej mieli okazję poznać oprogramowanie i obsługę centrum numerycznego popularnie zwanego obrabiarką CNC, urządzenia niezastąpionego w wielu branżach, służącego do wytwarzania elementów z różnych tworzyw. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na zajęcia do pracowni elektroenergetycznej, jutro – reklamowej, a w piątek – budowalnej. Przypominamy, że wszystkie zajęcia są nagrywane, więc można je odtworzyć w dowolnym czasie.