• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Konkurs historyczny - propozycja dla miłośników historii

Zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji konkursu historycznego „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego zakres tematyczny jest powiązany z trzema wybitnymi postaciami z dziejów polsko-węgierskich: św. Kingą, gen. Józefem Bemem i królem Stefanem Batorym.

Wycieczka siatkarska Jastrzębski Węgiel - Zaksa Kędzierzyn Koźle

O cyberprzemocy w areszcie śledczym

W ZSTI trwa cykl zajęć profilaktycznych. Tym razem klasa 4TS wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Baum i inicjatorką przedsięwzięcia, pedagog p. Moniką Bierowiec-Łysek uczestniczyła w zajęciach wychowawczych w Areszcie Śledczym przy ul. Montelupich w Krakowie. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna za popełnione czyny oraz przestępczość w cyberprzestrzeni i jej konsekwencje karne.

Wosk i parafina dla Ukrainy!

Już jutro, czyli w piątek 25 listopada w obdywóch budynkach szkoły odbędzie się zbiórka świec (nowych, starych nadpalonych, połamanych), wkładów do zniczy, wosku, parafiny w granulacie lub plastarch. Zebrane materiały zostaną wykorzystane do produkcji świec okopowych, które będę przekazane na Ukrainę.

„Każdy inny, wszyscy równi” - czyli Międzynarodowy Dzień Tolerancji


Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest 16 listopada. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku, które ma na celu promowanie szacunku, akceptacji, uznania różnorodności kultur na świecie. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji.