Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

We wtorek, 16 stycznia nauczyciele, pracownicy, emeryci i uczniowie z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych kolędowali wspólnie w kościele parafialnym pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia w Mszanie Dolnej.

5 stycznia 2018 roku rozegraliśmy finał międzyklasowego turnieju piłki halowej o Puchar Dyrektora ZSTI w Mszanie Dolnej. Wcześniejsza formuła turnieju wyłoniła najlepszych spośród klas w danym roczniku. I tak do turnieju "Mistrz Mistrzów" awansowali uczniowie klasy I TB, II TMB(budowlańcy), III TBB i IV TE. W bezpośredniej rywalizacji najlepsi okazali się chłopcy  z klasy III TBB, drugie miejsce zajęli z IV TE, trzecie z II TMB(bud), czwarte z I TB
WYNKI TURNIEJU:
I TB-III TBB 0-1 
II TMB-IVTE 0-0
I TB-IVTE 1-5
II TMB-III TBB 0-2
I TB-IITMB 1-3

Szkolne koło „Caritas” od wielu lat wspiera polskie misjonarki i ich podopiecznych w Ruandzie i Burundi, przeprowadzając przeróżne akcje pomocy. Było już finansowe wspieranie edukacji, wysyłanie pomocy szkolnych, trwałej żywności, bielizny,  witamin, leków i środków opatrunkowych. Zaliczyliśmy akcje „Termoforek”, „Kocyk”, „Piłki dla Burundi”, „Majteczki”, „Nasiona dla Afryki”.

16 stycznia 2018 r. (tj. wtorek) o godzinie 1730 serdecznie zapraszamy wszystkich: NAUCZYCIELI, PRACOWNIKÓW SZKOŁY, UCZNIÓW, RODZICÓW oraz EMERYTÓW na Adorację  Bożego Dzieciątka w Kościele Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. Po adoracji zostanie odprawiona Msza Św. w intencji całej społecznosci szkolnej.

Próba kolędowania 16 stycznia 2018 r. o godz. 1630

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej ma szansę stać się jedyną w Polsce szkołą, która będzie uczyć nowego zawodu, nie znajdującego się do tej pory na rządowej liście Klasyfikacji zawodów i specjalności. Jeśli powiedzie się planowany eksperyment edukacyjny, od września w murach przy ul. Starowiejskiej naukę rozpoczną przyszli technicy – spawacze.

Ambicją twórców projektu – nauczycieli zawodów mechanicznych w ZSTI: Andrzeja Figury i Bogdana  Ślósarza jest nie tylko przeprowadzenie eksperymentu, który ma trwać od września 2018 roku do czerwca 2022, ale przede wszystkim wprowadzenie nowego zawodu na rynek pracy, który od wielu lat wyraża bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników branży spawalniczej na poziomie podstawowym - spawacz, jak i średnim - technik spawalnictwa.