Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Dzisiaj rozpoczynają się największe targi edukacyjne w Małopolsce. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej uczestniczy w imprezie jako jedyna szkoła w powiecie limanowskim i wystawia aż dwa stoiska - w branży administracyjno - usługowej prezentuje ofertę technikum organizacji reklamy, a w branży elektryczno-elektronicznej - technikum elektrycznego. Partnerem ZSTI jest Studio Fotograficzne Majka z Mszany Dolnej i firma Elektromontaż S.A. z Krakowa.

Targi Edukacyjne, których organizatorem jest Województwo Małopolskie, odbywają w ramach Festiwalu Zawodów. - W tym roku obchodzimy mały jubileusz. Już po raz piąty zapraszamy gimnazjalistów do zapoznania się z ofertą edukacyjną najlepszych szkół zawodowych w Małopolsce. Zaczynając, nie mieliśmy pewności, czy pomysł spotka się z akceptacją i chęcią współpracy ze strony szkół i osób, bez których przygotowanie tak wielkiej imprezy nie byłoby możliwe. Dziś wiemy, że było warto. W poprzednich edycjach uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy małopolskich gimnazjalistów. Wielu z nich dzięki festiwalowi wybrało właściwą drogę kariery - mówią organizatorzy.

Kilkaset szkół - wystawców prezentuje swoją ofertę w siedmiu branżach: administracyjno-usługowej, budowlanej, elektryczno-elektronicznej, mechanicznej i górniczo-hutnicznej, medyczno-społecznej, rolniczo-leśnej i turystyczno-gastronomicznej. Z roku na rok impreza zyskuje coraz większą popularność zagranicą. Na targach pojawili sie także partnerzy z Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy, Węgier oraz Europejsko-Azjatyckiej Fundacji Edukacji Biznesowej.

Wystawcy prześcigają się w pomysłach, by przyciągnąć uwagę zwiedzających. ZSTI na stoisku prezentującym ofertę technikum organizacji reklamy przygotowało prezentację zatytułowaną "Fotografia w reklamie", a na stoisku w branży elektrycznej - "Nowoczesne instalacje elektryczne". Udział w targach jest nie tylko ważnym wydarzeniem w życiu szkoły, ale także jej uczniów. Stoiska targowe przygotowywali uczniowie z technikum organizacji reklamy w ramach praktyki zawodowej oraz uczniowie z technikum elektrycznego.

W programie targów znalazło się też wiele imprez towarzyszących. Gimnazjaliści mogą uczestniczyć w konferencjach, wykładach i pokazach oraz spotkać się z doradcami zawodowymi.