Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Już po raz drugi mszańska społeczność miała okazję obejrzeć projekt teatralny ks. Rafała Piórkowskiego „Misterium Eucharystii”, w którym uczestniczyła ponad setka aktorów, w tym 20 uczniów ZSTI.

Przez dwa wieczory, tym razem w kościele Bożego Miłosierdzia widzowie mieli możliwość obcować z niezwykłą sztuką – spektakl „Misterium Eucharystii” jest oparty na prywatnych objawieniach współcześnie żyjącej boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas. Sztuka, będąca swoistym teatrem światła, cienia, dźwięku i muzyki, jest równocześnie nabożeństwem. Wprowadza bowiem w tajemnicę mszy św., która odprawiana jest jednak bez słów.

W projekt ks. Piórkowskiego włączyła się chętnie nie tylko młodzież z ZSTI, ale także nauczyciele. Koordynatorem przedsięwzięcia ze strony szkoły była Jolanta Duc.