Uwaga! Potrzebujemy Waszego wsparcia

Po raz kolejny zapraszamy  nauczycieli i uczniów ZSTI do udziału w świątecznej akcji charytatywnej ,,Mikołajki dla Mukoludków’’ organizowanej przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą.

Celem akcji jest zorganizowanie zbiórki słodyczy, nowych książek, malowanek, zabawek i artykułów szkolnych na rzecz dzieci chorych na mukowiscydozę. Zebrane rzeczy trafią min. do dzieci przebywających na w szpitalu oddziale chorób płuc w Rabce Zdroju. Mukowiscydoza jest najczęściej występującą chorobą genetyczną u ludzi. Organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia głównie w układzie   oddechowym, pokarmowym i rozrodczym. Mukowiscydoza objawia się przede wszystkim przewlekłą  chorobą oskrzelowo – płucną oraz niewydolnością trzustki z zaburzeniami trawienia i wchłaniania. Chętnych do wsparcia akcji prosimy o kontakt z nauczycielami p. Iwoną Rusnak , p. Anną Łanochą i p. Martą Wątor. Akcja trwa do 1 grudnia. Zachęcamy do czynienia dobra i dzielenia się nim.

mikolajki