• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

„Andrzejki” z rapującym ojcem Łukaszem

"Obudź się - możesz więcej” – pod takim hasłem odbył się andrzejkowy koncert ojca Łukasza Buksy w ZSTI. To już kolejna wizyta w Mszanie Dolnej charyzmatycznego franciszkanina z Krakowa, który ewangelizuje młodzież nie przebierając w środkach ekspresji. Tegoroczny koncert w ZSTI miał szczególne znacznie. Ojciec Łukasz, jak sam to kilkakrotnie podkreślał, stał się częścią społeczności szkolnej. Przypomnijmy, w czerwcu został uhonorowany najważniejszym wyróżnieniem szkoły – Lilią św. Antoniego.

 

Spotkania z młodymi ludźmi dla ojca Łukasza, który jest odpowiedzialny za referat młodzieżowo-powołaniowy Prowincji Matki Boskiej Anielskiej w Krakowie, to chleb powszedni. Jest on jednak nie tylko duszpasterzem młodzieży, ale także wokalistą, autorem tekstów i instruktorem snowboardu, a ostatnio także maratończykiem, który z przesłaniem Ewangelii Chrystusowej dociera do młodszych i starszych różnymi drogami. Spotyka się w z młodymi z całej Polski na koncertach ewangelizacyjnych, misjach, rekolekcjach. Inspiruje i motywuje ludzi do poznania Boga i życia w prawdzie. „Obudź się – możesz więcej” – to hasło czwartkowego koncertu, ale i całej akcji będącej cyklem muzyczno – słownych konferencji ewangelizacyjnych dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej, której
celem jest zmobilizowanie i pobudzenie młodzieży do działania, odciągnięcie sprzed monitorów i zachęcenie do tego, żeby młodzi ludzie nie marnowali życia zamykając się w czterech ścianach, ale poszukiwali nowych inspiracji, wykorzystując dary, które otrzymali od Stwórcy.

Charyzmatyczny franciszkanin w swoim przekazie stara się poprzez muzykę, inspirację i sacrum pobudzić młodzież do działania. Tak, jak i w poprzednich latach ojciec Łukasz na gościnnej scenie ZSTI dał… czadu. Nie przebierający w środkach ekspresji - rapując, skacząc, biegając po scenie mówił tekstami swoich piosenek nie tylko o ewangelicznych wartościach, ale i o znaczeniu bycia uczciwym w stosunku do samego siebie, o zdjęciu maski, pod którą skrywa się prawdziwą twarz. Uczniowie nie pozostali obojętni na tę formę przekazu. Hasło „zróbcie hałas” wywołało ich żywiołowe reakcje.