Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Wolontariusze z Klubu Wolontariatu działającego w ZSTI aktywnie włączyli się w pomoc przy organizacji Pikniku Rodzinnego – imprezy zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej. Impreza odbyła się w parku miejskim z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Chociaż pogoda pokrzyżowała nieco plany i nie wszystkie z zaplanowanych atrakcji mogły się odbyć, bajkowo przebrane wolontariuszki i wolontariusze z ZSTI przeprowadzali gry i zabawy dla najmłodszych i tych trochę starszych.

Klub Wolontariatu aktywnie wpisuje się w życie społeczne nie tylko miasta. Wolontariusze przez cały rok są obecni w przedszkolu prowadzonym przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, czytając bajki milusińskim, pomagają niepełnosprawnym nie tylko z okazji świąt czy imprez okolicznościowych, szczególnym sentymentem darzą także podopiecznych domu dziecka w Żmiącej, który odwiedzili kilkukrotnie w tym roku szkolnym, organizując wcześniej zbiórkę zabawek i pomocy dydaktycznych. Planują również pracę z wychowankami tej placówki w czasie wakacji.