Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych otrzymał certyfikat „Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej”, który stanowi podsumowanie trwającego dwa lata projektu „Zachowaj Równowagę” mającego na celu prowadzenie i rozwijanie działań na rzecz promocji zasad zdrowego żywienia realizowanego przez Instytut Żywności i Żywienia.

W ZSTI wdrażanie projektu trwało dwa lata. W tym czasie prowadzone były działania mające na celu edukację uczniów oraz ich rodziców w zakresie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Działania polegały m.in. na edukacji przez Internet (np. zakładka dotycząca zdrowego żywienia na stronie internetowej szkoły), nie obyło się też bez ingerencji w asortyment szkolnego sklepiku, gdzie pojawiła się większej ilości owoców i kanapek oraz wycofano niezdrowych produktów. W związku z projektem powstał  Klub Zdrowo Zakręconych, zrzeszający on młodzież, która realizuje zadania związane ze zdrowym trybem życia. 

Projekt poprzez edukację w zakresie żywienia i aktywności fizycznej miał na celu zapobieganie otyłości i nadwadze oraz chorobom przewlekłym. Założenia udało się zrealizować, o czym świadczy otrzymany certyfikat