Co to jest import?, Na czym polega efekt skali? Co stanowi największą wartość dla Polski w kontekście budżetowym? – na takie i podobne pytania z zakresu ekonomii i gospodarki odpowiadali gimnazjaliści – finaliści Super Finału czwartej edycji konkursu promującego zawody informatyczne, techniczne i ekonomiczne „Zawód nie zawodzi”, którego gospodarzem był Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Niekwestionowaną znawczynią realiów gospodarczych okazała się Kinga Bukowiec z gimnazjum w Ujanowicach, która pokonała Iwonę Starzyk reprezentującą także Ujanowice i Magdalenę Marszalik z gimnazjum w Lubniu.

W środowe przedpołudnie w ZSTI spotkało się 14 finalistów - laureatów pierwszych miejsc z wszystkich obszarów konkursu wyłonionych w trzech finałach regionalnych: w Mszanie Dolnej, Limanowej i Muszynie. Super Finał rozegrano w konwencji popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, a pytania zadawał poseł Józef Leśniak, który objął honorowy patronat nad tegoroczną edycją konkursu. Tym razem młodzi ludzie, utalentowani w dziedzinie informatycznej, motoryzacyjnej, technicznej, ekonomicznej i organizacji reklamy, musieli zmierzyć się z wiedzą dotyczącą podstaw przedsiębiorczości i ekonomii. O wyborze dyscypliny finałowej zdecydował patron merytoryczny konkursu - sądecka fundacja Pomyśl o Przyszłości, której celem jest podejmowanie oraz wspieranie wszelkich inicjatyw służących rozwojowi gospodarczemu naszego kraju.

Nieprzypadkowo gospodarzem imprezy i jednym z liderem regionalnym jest ZSTI. To tutaj kilkanaście lat temu zrodziła się idea konkursu informatycznego dla gimnazjalistów, który obecnie ma rangę konkursu kuratoryjnego odbywającego się przy dalszej współpracy nauczycieli przedmiotów informatycznych z ZSTI. Aby jednak stworzyć alternatywę dla uczniów gimnazjów regionu, szkoła wspólnie ze stowarzyszeniem Humaneo, zajmującym się organizowaniem szkoleń i egzaminów zawodowych w standardach europejskich VCC, włączyła się w organizację konkursu promującego szkolnictwo zawodowe „Zawód nie zawodzi”. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko tysiąc młodych ludzi z rejonu Muszyny, Limanowej i Mszany Dolnej, dlatego organizatorzy nagrodzili także najbardziej aktywne szkoły. W regionie limanowskim było to gimnazjum w Ujanowicach, w rejonie Muszyna - gimnazjum w Złockiem, a w regionie mszańskim gimnazjum w Porębie Wielkiej. Do szkół trafią pakiety multimedialne pomocne w dydaktyce.

Partnerami tegorocznej edycji były firmy: Inventum – Global, Hotel dr Irean Eris, Hotel Klimek oraz Akademia Wizerunku i Dyplomacji, a sponsorem firma Toyota Kobos Nowy Sącz. Patronat medialny nad konkursem sprawowało czasopismo "Komputer Świat" i Radio RDN Nowy Sącz.