Etap szkolny olimpiady statystycznej za nami - wyłoniono grupę finalistów

Wczoraj w ZSTI odbył się etap szkolny olimpiady statystycznej, w której udział wzięło siedmiu uczniów, z czego aż sześciu zdobyło wymaganą liczbę punktów, by przejść do etapu okręgowego. Niestety, zgodnie z regulaminem daną szkołę mogą reprezentować tylko trzy osoby.

W gronie finalistów znaleźli się: Sebastian Karpierz z kl.5TEp, Michał Judka także z kl. 5TEp oraz Marcin Michalak z kl. 5TSp. Dariusz Rataj z kl. 5TEp, który zajął 4 miejsce, stracił zaledwie 1,2 punkta procentowego w stosunku do miejsca trzeciego. Organizatorem olimpiady, która odbywa się już po raz ósmy i ma zasięg ogólnopolski, jest Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Uczestnicy konkursowych zmagań, które obejmują dziedzinę nauk ekonomicznych, muszą się wykazać wiedzą z ekonomii, administracji oraz handlu. Jej głównym celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych i rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł i narzędzi analizy statystycznej. W ZSTI etap szkolny przeprowadziła p. Agnieszka Sierant (przewodnicząca komisji konkursowej) wraz z paniami – Anną Wojdyłą i Elżbietą Knight.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, życzymy powodzenia na kolejnych etapach zmagań. Na finalistów i laureatów czekają nagrody, ale też indeksy na uczelnie wyższe. W ZSTI

20231109a