• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

"Zawód nie zawodzi" pod patronatem posła

Rusza kolejna, czwarta już edycja konkursu dla gimnazjalistów promującego zawody techniczno-informatyczne „Zawód nie zawodzi”. Jego organizatorem  jest sądeckie stowarzyszenie Humaneo zajmujące się organizowaniem szkoleń i egzaminów zawodowych w standardach europejskich VCC, a współorganizatorem i jednym z liderów regionalnych, oprócz Zespołu Szkół w Muszynie i Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, jest Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. W tym roku impreza odbywa się pod honorowym patronatem posła na Sejm RP Józefa Leśniaka.

Konkurs jest adresowany do uczniów gimnazjów, a jego celem jest rozbudzenie zainteresowań zawodowych wśród dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowań techniczno – informatycznych, wyłanianie i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań zawodowych, motywowanie szkół gimnazjalnych do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań oraz uzdolnień zawodowych uczniów, podejmowanie przez szkoły różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, propagowanie idei społeczeństwa wykorzystującego nowoczesne technologie oraz popularyzację e-learningowych form nauczania, gdyż to właśnie na platformie publikowano materiały szkoleniowe, testy próbne oraz testy na etap szkolny.

Uczniowie będą rywalizować w następujących obszarach: informatycznym, technicznym, motoryzacyjnym, ekonomicznym i organizacji reklamy. Etap próby odbędzie się 31 marca, po nim na 6 kwietnia zaplanowano etap szkolny. Najlepsi zmierzą się podczas wielkiego finału, który odbędzie się w ZSTI podczas dnia otwartego 29 kwietnia.

Patronami konkursu są: Fundacja „Pomyśl o Przyszłości” oraz „Akademia Dyplomacji i Wizerunku”. Do grona Partnerów konkursu dołączyli w tym roku: Inventum, Technobud Nowy Sącz, Komputer Świat, Toyota Kobos, VCC. Patronat medialny natomiast objęło radio RDN Nowy Sącz.