Uczniowie ZSTI w Ogólnopolskim Biegu Papieskim

Małopolska Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie w dniu 15 października br. zorganizowała na terenie Nadleśnictwa Limanowa i Gorczańskiego Parku Narodowego II Ogólnopolski Bieg Papieski. W otwartym dla wszystkich biegu, którego trasa wiodła malowniczo położonym szlakiem wzdłuż rzeki Kamienica.

W imprezie uczestniczyła młodzież oraz kadra OHP, przedstawiciele samorządów, uczniowie miejscowych szkół, mieszkańcy i turyści. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i pamiątkowe medale.Meta zlokalizowana była przy Papieżówce, skromnym szałasie, w którym w sierpniu 1976 r. przez ok. 2 tygodnie przebywał ówczesny metropolita krakowski kardynał Karol Wojtyła. Punktem wieńczącym wydarzenie było złożenie wiązanki kwiatów pod umieszczoną obok budynku pamiątkową tablicą z wyrytymi słowami Jana Pawła II “Pilnujcie mi tych szlaków”.  Na polanie „Trusiówka” na uczestników i gości czekał przygotowany przez organizatora poczęstunek oraz losowanie nagród rzeczowych.