Zapraszamy maturzystów do udziału w olimpiadzie - na laureatów czekają nagrody

Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne zapraszają młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w VIII edycji Olimpiady Statystycznej.

Olimpiada Statystyczna jest olimpiadą o zasięgu ogólnopolskim, obejmuje dziedzinę nauk ekonomicznych w następujących dyscyplinach naukowych: ekonomia, administracja oraz handel. Jej głównym celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych i rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł i narzędzi analizy statystycznej.

Odbędzie się w trzech etapach. W ZSTI etap szkolny zaplanowano na 8 listopada. Zainteresowani, głownie maturzyści, mogą się zgłaszać do nauczycieli matematyki. Finaliści i laureaci wygrywają nagrody, ale też indeksy na uczelnie wyższe