• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Mój zawód jest najlepszy! - druga edycja konkursu

Uczysz się wybranego przez siebie zawodu? Świetnie! Pamiętaj, że charakter pracy związanej z danym zawodem zmienia się bardzo szybko. Czy wiesz, jak będzie wyglądał twój zawód za 10 lat? Odpowiedz na te pytania, przygotuj multimedialny plakat, pokaż pasję do wybranego zawodu i weź udział w drugiej w ogólnopolskiej edycji konkursu dla uczennic i uczniów szkół o profilu zawodowym „Mój zawód jest najlepszy! 2”/ „Mein Beruf ist spitze! 2”, którego organizatorem są dwa niemieckie instytuty - Goethe-Institut w Krakowie oraz Goethe-Institut w Warszawie.

Termin zgłoszenia do konkursu upływa 21 października, a projekty należy przesyłać do końca miesiąca. Praca konkursowa może być samodzielna lub grupowa (maksymalnie 4 osoby) i powinna zawierać odpowiedzi na następujące pytania:

1.Jak zmieni się nazwa twojego zawodu (po niemiecku i po polsku)?
2. Jakich narzędzi/materiałów/sprzętu będziesz używać w swojej pracy?
3. Co będzie powstawać w wyniku Twojej pracy?/Co będziesz tworzyć?
4. Gdzie chciałbyś w przyszłości pracować?
5. Czy język niemiecki może się okazać przydatny w Twojej przyszłej
pracy? Jeśli tak to dlaczego?

Organizatorzy liczą na kreatywność uczestników. Projekty mogą być przygotowywane w oparciu o zrobione przez autorów zdjęcia, nakręcone filmy, czy wyszukane w Internecie ciekawe informacje. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - zaproszenie do Warszawy na uroczyste spotkanie z przedstawicielami niemieckich przedsiębiorstw oraz interesujący program kulturalny.