Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Dużym zainteresowaniem cieszył się szkolny etap konkursu lingistycznego „DUET”. Najlepiej z testem poradzili sobie Mateusz Kowalczyk, Maciej Trepa i Mateusz Habieda.

W konkursowe szranki stanęło ponad 50 uczniów ZSTI, którzy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie w zakresie dwóch języków obcych. Językiem podstawowym – obowiązkowym był język angielski, a drugim wybranym w ZSTI - język niemiecki.

Konkurs „DUET”, którego organizatorem jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem jest przede wszystkim promowanie i popularyzowanie nauki języków obcych oraz stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa w zakresie umiejętności i uzdolnień lingwistycznych. Konkurs jest dwuetapowy. O tym, kto będzie reprezentował szkołę w drugim etapie, okaże się, jak będą znane wyniki klasyfikacji w innych szkołach, biorących udział w konkursie.