Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Kilkuset uczniów ZSTI uczestniczyło w niezwykłym spotkaniu z pracownikami Zespołu Edukacji i Tradycji Centrum Weterana, które połączone było z prezentacją multimedialną o udziale żołnierzy Wojska Polskiego w misjach zagranicznych oraz konkursami. Nagrody ufundował Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych, Ordynariat Polowy Wojska Polskiego oraz Centrum Weterana, a  organizatorem spotkania był ks. ppłk Władysław JASICA, weteran wielu misji.

Było bardzo dużo dobrej zabawy oraz informacji o tradycji polskiego oręża. Spotkanie było częścią ogólnopolskiego programu realizowanego i promowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej pod patronatem Andrzeja Dudy Prezydenta RP. Medialnymi twarzami akcji są miedzy innymi: Marcin Gortat, Małgorzata Kożuchowska, Cezary Żak, czy Paweł Małaszyński. Program ma na celu przybliżyć działalność i specyfikę misji, podkreślać wkład RP w kształtowaniu działań pokojowych na świecie i jest wpisany w resortowa działalność ,,Służymy Niepodległej 100 lecie odzyskania Niepodległości"