Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Dzięki weekendowej akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku baza Fundacji DKMS poszerzyła się o 638 nowych osób, część z nich stanowią uczniowie i pracownicy ZSTI.

W piątkowe przedpołudnie szkoła włączyła się w trwającą cały weekend akcję w 20 punktach zlokalizowanych na terenie gminy Mszana Dolna, miasta Mszana Dolna, miasta Rabka - Zdrój, gminy Niedźwiedź oraz w OSP Słopnice Dolne, której celem jest znalezienie niespokrewnionego „bliźniaka genetycznego” dla Konrada Nawary. Przypomnijmy, Konrad po powrocie z leczenia w Izraelu musi poddać się przeszczepowi komórek macierzystych.

Czy to się udało? Jeszcze nie wiadomo. Teraz czas na swoje działania ma Fundacja DKMS, która musi przeprowadzić szereg badań, aby stwierdzić zgodność genetyczną kandydatów na dawców i Konrada. Pewne jest jednak to, że im więcej potencjalnych dawców, tym szanse na odnalezienie tego szczególnego „bliźniaka” są większe.