Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W czwartkowe przedpołudnie już po raz dziewiąty na gościnnej scenie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych wystąpiło 5 zespołów  – wokalistów i instrumentalistów, by uczcić trwający jeszcze okres kolędowania. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek odbyło się w ramach Koncertu Noworocznego.

Impreza, z powodu ograniczeń kalendarza, miała w tym roku nieco mniejszy rozmach. Wspólnie ze społecznością ZSTI kolędowali Chłopcy Muzykanci z Poręby Wielkiej, Śwarni Lumomiyrzanie z Lubomierza, Zawsze gotowi z Kasinki Małej, młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej oraz gospodarz imprezy – Instal Band.

Mimo iż po świętach Bożego Narodzenia zostały już tylko wspomnienia, wystrój sali i repertuar przygotowany przez artystów pozwolił jeszcze przez kilka godzin poczuć magię świąt. Warunkiem wzięcia udziału w koncercie było bowiem przygotowanie kolęd, pastorałek lub piosenek związanych ze świętami. Artyści chętnie sięgali zarówno po te tradycyjne utwory, jak i bardziej nowoczesne. Za każdym razem jednak zaskakiwali publiczność aranżacją wykonania.

- W naszej kulturze tradycja kolędowania jest dość mocno zakorzeniona, chcemy ją kontynuować, stąd pomysł Koncertu Noworocznego i jego otwarta formuła. Każdy może wystąpić. Cieszymy się, że zainteresowanie naszą inicjatywą jest tak duże – mówią organizatorzy. Zadowolenia z możliwości udziału w imprezie nie kryją także i sami wykonawcy. – Dla nas jest to wspaniała okazja, aby się zaprezentować – podkreślają.

Otwarta formuła gwarantuje, że jest to czas wspólnego świętowania i integrowania się. Każdy zespół co roku otrzymuje pamiątkową statuetką – co roku inną - zaprojektowaną i wykonaną przez uczniów ZSTI. W tym roku była to gitara.