W związku z trawącymi feriami zimowymi załączmy list dotycący zagadnienia dopalaczy i bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. List skierowali Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkasoraz Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk. Przedstawili w nim obecnie obowiązujące rozwiązania prawne, które ułatwiają walkę z substancjami potocznie określanymi jako „dopalacze”, a przede wszystkim zaapelowali o odpowiednie wsparcie dla młodych ludzi. Główny Inspektor Sanitarny oraz Komendant Główny Policji zaznaczyli, że kluczowe w walce z narkotykami jest podnoszenie świadomości i podkreślanie destrukcyjnego wpływu substancji psychoaktywnych na życie i zdrowie dzieci.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z informacji przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Na stronie internetowej ministerstwa zamieszczono rekomendacje dotyczące wyboru konkretnej formy wypoczynku oraz odnośniki do najważniejszych portali internetowych poświęconych zimowemu wypoczynkowi. Rodzicom i opiekunom przypominamy również adres www.wypoczynek.men.gov.pl, gdzie znajduje się baza wypoczynku. Na bieżąco publikowane są w niej informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora i bezpieczeństwo uczestników.

Wspólnie zatroszczmy się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!

Treść listu - do pobrania