Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W środowe popołudnie hiszpańskie smaki i rytmy, które roznosiły się po mszańskim Folwarku Starej Winiarni, pozwoliły uczniom ZSTI na chwilę zapomnieć o niesprzyjającej grudniowej aurze i przenieść się do słonecznej Hiszpanii. A wszystko to w ramach wydarzenia „Hiszpańskie Instalacje” będącego przystankiem w drodze do Barcelony.

Zimowe zwiedzanie Europy weszło na stałe do kalendarza szkolnych imprez. Po Paryżu, Londynie, Rzymie i Malcie, w tym roku nadeszła pora na Barcelonę. Każdy wyjazd jest nie tylko dokładnie planowany pod względem atrakcji turystycznych, ale ma także na celu wzbogacenie uczniów o wiedzę kulturową, dlatego ostatnie miesiące upłynęły w ZSTI pod znakiem kultury hiszpańskiej. Uczniowie poszukiwali informacji o Barcelonie, Katalonii i Hiszpanii, aby przygotować się do wielkiego quizu, w którym musieli wykazać się nie tylko znajomością rodziny królewskiej, ale i geograficznych tajników, jak i arkanów hiszpańskiej piłki nożnej. Smakowanie kultury Hiszpanii nie byłoby kompletne bez smakowania aromatycznej kuchni hiszpańskiej, dlatego studiowali tajniki kuchni w poszukiwaniu inspirujących przepisów na tapas i hiszpańskie desery, a bawary hiszpańskiej flagi stały się inspiracją do zrobienia nastrojowych zdjęć. Dzień kultury hiszpańskiej nie mógł się oczywiście odbyć bez żywiołowego flamenco.