Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

„Stare” bo jeszcze związane z Tygodniem Misyjnym, podczas którego zebraliśmy mydła, przybory szkolne, pluszaki, witaminy, słodycze, bieliznę i inne dary dla aż 3 placówek misyjnych w Afryce – 2 w Burundi i 1 w Rwandzie.

Bilans to ponad 700 kostek mydła, kilkaset pluszaków, tyleż długopisów i ołówków, ponad 200 par majteczek dla afrykańskich dzieci, które posłaliśmy w czterech ogromnych paczkach do Afryki. Cieszy fakt dołączenia się do naszej akcji aż 3 szkół z okolicy: w Rabie Niżnej, Rabce-Zaryte, Mszanie Górnej. Równocześnie otrzymaliśmy radosną wiadomość z Gasury w Burundi: rodzina małej Claudine, którą wspieramy od 3 lat, za zebrane od nas pieniądze, wyremontowała swój nędzny domek, a właściwie postawiła nowy: dach sfinansowaliśmy w całości my! A jako, że zaczął się Adwent, tradycyjnie już zaczynamy zbiórkę darów dla Wspólnoty Polskiej w Gródku Jagiellońskim na Ukrainie. Żyjącym w ciężkich warunkach naszym rodakom potrzebne są trwałe produkty żywnościowe: makaron, ryż, kasza, konserwy mięsne i rybne, zupy w proszku i kostkach, herbata, kawa, świąteczne słodycze. Prześlemy też mydła pozostałe z „afrykańskiej” zbiórki. Pomóżmy wspólnie godnie i radośnie przeżyć te święta!