• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Babia Góra zdobyta z Klubem Aktywnych- relacja!

9 października, w ramach działalności Klubu Aktywnych, odbyło się wyjście na Babia Górę. Pomimo początkowych wątpliwości dotyczących pogody, ta mile zaskoczyła uczestników i szczyt „Królowej Beskidów” powitał ich morzem mgieł i błękitem nieba. Jak widać na załączonych fotografiach, nie brakowało również śniegu.

Nie jest to niczym wyjątkowym, gdyż najwyższy szczyt Beskidów nazywany często bywa również „Matką Niepogód”. Zmienna aura, chmury, mgły, śnieg, wichry, słońce i deszcz to tutaj codzienność.

Babia Góra (wysokość 1724,6 m n.p.m.) jest położona w Beskidach Zachodnich we wschodniej części Beskidu Żywieckiego. Od północy ogranicza ją dolina rzeki Skawicy oraz pasmo Jałowieckie, a od zachodu grupa Pilska. Na południu rozciągają się Działy Orawskie. Granicę miedzy Pasmem Babiej Góry i leżącym po stronie wschodniej Pasmem Policy wyznacza Przełęcz Lipnicka z polaną Krowiarki (986 m n.p.m.). Zachodnią granice stanowi Przełęcz Jałowiecka (1017 m n.p.m.)

Babia Góra nazywana jest „Królową Beskidów” dzięki swej charakterystycznej sylwetce widocznej z odległości wielu kilometrów, najwyższej w całych Beskidach.

W wycieczce wzięli udział uczniowie klas pierwszych Maciej Biedrończyk, Szymon Niżnik, Szymon Kotarba oraz uczeń klasy czwartej Kamil Lulek - pod opieką P. Michała Mielnikiewicza. Gratulujemy wytrwałym piechurom. Ciąg dalszy nastąpi…