Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Zbliżające się „mikołajki” były okazją dla uczniów z kl. 2TEM, by zwiedzić Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie i odwiedzić GoJump - jeden z najsłynniejszych krakowskich parków rozrywki.

Nieprzypadkowo celem wizyty było Muzeum Muzeum Inżynierii Miejskiej. Wystawa Tramwaje na Wawrzyńca to nie tylko wyjątkowe miejsce prezentacji. W ponad stuletniej hali pierwszej krakowskiej zajezdni tramwaju normalnotorowego, znajduje siękilkanaście czynnych, historycznych wagonów tramwajowych,należących do MPK Kraków i Muzeum Inżynierii Miejskiej. Zbiór ten jest obecnie największym i najbardziej reprezentatywnym spośród wszystkich polskich kolekcji zabytkowego taboru. Wszystkie pojazdy udostępnione zwiedzającym, zostały pieczołowicie odrestaurowane i w pełni odzwierciedlają stan z lat normalnej eksploatacji.

Przyszli elektrycy i mechanicy mieli też okazję sprawdzić, czy drzemie w nich żyłka naukowca i konstruktora oraz zweryfikować wiedzę z  pozoru „nie taką prostą", świetnie się przy tym bawiącna 26 interaktywnych edukacyjnych stanowiskach w czterech strefach nauki i zabawy. Na mechanicznym placu zabaw poprzez interakcję z eksponatami mogli poznać wybrane prawa i zasady mechaniki, zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości oraz sprawdzić umiejętność logicznego myślenia.