Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W środowe popołudnie w budynku przy ul. Matejki odbyło się oficjalne otwarcie kącika czytelniczo - kawiarnianego. Miejsce powstało z inicjatywy Dyrektora Szkoły, a w jego  tworzeniu  uczestniczyli uczniowie klasy 2 TOR.

Przyszli specjaliści od reklamy są pomysłodawcami designu nowej kawiarenki. To oni decydowali o kolorze ścian i  mebli. Wreszcie 5 grudnia jako gospodarze powitali wspólnie z dyrektorem i wychowawcą swoich rodziców, bo kącik kawiarniano- czytelniczy stał się miejscem zebrania, zwanego potocznie wywiadówką.  W tym dniu rozpoczęto również akcję bookcrossingu - pierwsze pozycje książkowe do kącika przyniósł sam pan dyrektor. Uczniowie  zadbali o klimatyczny wystrój  zarówno kącika kawiarnianego, jak również przygotowali kiermasz świąteczny. Nie zabrakło także  słodkiego poczęstunku i kawy. Zebranie odbywało się w świątecznym nastroju, przy blasku lampek choinkowych. 5 grudnia w obu budynkach  ruszył już kiermasz świąteczny. Uczniowie sprzedają wykonane przez siebie ozdoby i kartki, a zebrane pieniądze na pewno zostaną przekazane na szczytny cel.   Uczniowie dziękują  darczyńcom i również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do stworzenia nowego miejsca w szkole!