Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Uczniowie kl. 3TR wzięli udział w dwudniowej wizycie zawodoznawczej. Pierwszego dnia odwiedzili słynne bielskie Studio Filmów Rysunkowych, a następnego Biuro Wystaw Artystycznych. Mieli też okazję poznać specyfikę pracy w jednej z lokalnych agencji reklamowych.

Studio Filmów Rysunkowych istnieje od 70 lat. Powstały tu takie słynne polskie bajki animowane, jak Bolek i Lolek”, „Reksio” czy „Przygody Błękitnego Rycerzyka”.  Uczniowie mieli okazję poznać proces powstawania filmów animowanych i projekcji filmów, natomiast w  Biurze Wystaw Artystycznych mogli podziwiać dzieła sztuki prezentowane na czasowej wystawie oraz mieli możliwość stworzyć własne projekty i własnoręcznie wykonać koszulki za pomocą farb akrylowych, które potem zostały przekazane  na licytacje dla Konrada. Wycieczka do Bielsku zakończyła się wizytą w Agencji reklamowej „DAR”, w której przedstawiciel firmy opowiedział o strukturze jej działania oraz zaprezentował, jak działają urządzenia wykorzystywane w ich agencji. Uczniowie mieli także szanse zobaczyć, jak wygląda proces zmiany koloru samochodu za pomocą oklejania folią, a w międzyczasie poznać historię miasta.