Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Już po raz kolejny uczniowie ZSTI – tym razem kl. 1TS,  mieli okazję uczestniczyć w nietypowych zajęciach profilaktycznych: wzięli udział w rozprawie, która odbyła się w sądzie okręgowym w Krakowie - wydział karny. Na posiedzeniu rozpatrywana była sprawa o pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Jak twierdzi autorka szkolnego programu wychowawczego, pedagog Monika Bierowiec-Łysek, profilaktyka i zapobieganie patologiom jest istotnym elementem wychowania młodego człowieka. Natomiast najlepszym sposobem na potwierdzenie teorii wychowawczych są przykłady z życia wzięte. Uczniowie ZSTI cyklicznie biorą udział  rozprawach karnych, czy spotkaniach z byłymi więźniami, aby przekonać się o nieuchronności kary i konsekwencjach nieodpowiednich wyborów życiowych.