Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

11 gwiazd, loteria fantowa, kiermasz słodkości – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano dla uczestników niezwykłego koncertu „Gramy dla Konrada”. Mimo iż dwa dni wcześniej ogłoszono, że udało się już zebrać kwotę 1,5 mln zł, nikt z zaproszonych gości – ani artystów, ani widzów, nie odwołał swojego udziału w piątkowym „Graniu”, które odbyło się w ZSTI.

Jeszcze dwa tygodnie wcześniej kwota, na którą wyceniono życie Konrada, przyprawiała o zawrót głowy. Dzięki pospolitemu ruszeniu, udało się ją zebrać w rekordowym tempie. Organizacja zbiórki była fantastycznym dowodem, że Polacy potrafią się jednoczyć i mobilizować do współpracy i życzliwości. Inaczej nie mogło być i w ZSTI. W końcu Konrad to legenda szkoły. Tworzył jej historię nie tylko jako frontman Instal Bandu.

Kiedy okazało się, że potrzebna jest pomoc, społeczność szkolna prześcigała się w pomysłach, jak ją zorganizować. Mimo iż dwa dni przed planowanym koncertem okazało się, że potrzebna kwota jest już na koncie fundacji, pod opieką której znajduje się Konrad, nikt nie zrezygnował z pomysłu, aby w piątkowe popołudnie wziąć udział w wielkim graniu.

W historii szkoły nie było takiego momentu, aby na jednej scenie zagrało aż tyle gwiazd. Gościnnie wystąpił Kordian, który osobiście też włączył się w zbiórkę i z puszka fundacji krążył po sali, zachęcając do wsparcia. Na loterię fantową przygotowano blisko 900 losów, a pomysłowość darczyńców nie znała granic – można było wylosować kupon na pizzę, ale i zestaw ekskluzywnych perfum, kupon do realizacji w sklepie jubilerskim, czy dwie całodzienne wejściówki z obiadem do Termy Bania w Białce Tatrzańskiej, ale też i przygotowane specjalnie na tę okazję w wersji limitowanej koszulki i kubki z napisem „Gramy dla Konrada”.

Muzyka była od dziecka pasją Konrada i ta pasja w piątkowe popołudnie ponownie wszystkich połączyła. Było wielkie granie dla wielkiej sprawy. W przerwie między występami zespołów odbyła się prezentacja filmu – były to fragmenty występów Konrada na szkolnych uroczystościach. Niezwykle wymowna okazała się także scenografia – setki dłoni, a powyżej napis: „Pomagamy Konradowi”.

 Wzruszenia nie kryli najbliżsi – na koncercie obecne były siostry Konrada i mama, która telefonicznie informowała go o zamieszaniu w szkole, którego on był głównym sprawcą.