Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W ZSTI uczniowie prześcigają się w pomysłach, jak uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości. Przyszli budowlańcy z kl. 3TB przygotowali nietypową wystawę plakatów i makiet budynków.

W holu szkoły można obejrzeć plakaty i makietę obiektów, które zaczęto budować  w tym samym momencie, w którym  Polska odzyskała niepodległość . Charakterystycznym budynkiem dla tego okresu  jest rozpoczęta w 1918 roku budowa siedziby  Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, czy budowa niezwykle nowoczesnego polskiego "Drapacza Chmur" w Katowicach. Wieżowiec miał ostatecznie 62 m, był więc wówczas najwyższym budynkiem w Polsce. Na korytarzu szkolnym można zobaczyć też makietę toru wyścigów konnych na Służewcu, który zaczął powstawać w 1926.