Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Niezwykle zacięta rywalizacja rozgrała się między finalistami konkursu „Niepodległa w literaturze”, ale najlepszą znajomością „Przedwiośnia”, które było motywem przewodnim, wykazali się przyszli specjaliści od reklamy z kl. 4TR.

Od miesiąca w ZSTI trwało wspólne czytanie tej jednej z bardziej znanych powieści Stefana Żeromskiego. Nieprzypadkowo wybór padł na ten właśnie tytuł. Znajduje się on na liście 44 utworów Antologii Niepodległości rekomendowanej do akcji Narodowe Czytanie 2018.

W ostatnim dniu października  3-osobowe drużyny reprezentujące wszystkie klasy spotkały się podczas wielkiego finału. W pierwszym etapie zadaniem uczestników konkursu było rozwiązać test, natomiast w drugim, w którym udział wzięło sześć najlepszych drużyn, uczestnicy musieli już odpowiadać na pytania otwarte. Najlepszymi ekspertami od „Przedwiośnia” okazali się uczniowie z kl. 4TR, II miejsce zajęła drużyna reprezentująca kl. 2TIb, a III – 2TR. Laureatom gratulujemy i przypominamy, że  wyniki quizy będą się liczyć w tegorocznej edycji szkolnego konkursu „Klasa z klasą”, którego zwycięzcy mogą liczyć na dofinansowanie do kosztów wycieczki.