Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Ostatni dzień października klasa 1TE postanowiła spędzić wniekonwencjonalny sposób, a mianowicie w Ogrodzie Doświadczeń Stanisława Lema w Krakowie.

Ogród powstał w 2007 roku i jest jedynym takim miejscem wPolsce - to sensoryczny park edukacyjny wzorowany na parku w Norymberdze. Na pięknym, zielonym terenie o powierzchni 6 hektarów, wydzielonym w Parku Lotników Polskich, znajduje się około 60 urządzeń edukacyjnych  z zakresu optyki, akustyki i mechaniki. W tym parku rządzi fizyka! Ale nie jest tu nudno i wszyscy wychodzą stąd zachwyceni i zaciekawieni.

Również młodzielektrycy mieli okazję przy pomocy przewodników poznać zjawiska fizyczne z innej niż ławka szkolna perspektywy. Było mnóstwo zabawy, ale również konkretnej wiedzy fizycznej, która okazała się przystępna i całkiem zrozumiała. Wizyta w Krakowie zakończyła się seansem filmowym, po którym cała klasa zrelaksowana i zadowolona wróciła do Mszany Dolnej.