Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W ZSTI przygotowania do obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości idą pełną parą. Zmienia wnętrze szkoły, które przybiera biało-czerwone barwy, a w holu pojawiły się zdjęcia z happeningu, podczas którego uczniowie wykonali dwa napisy: 100 LAT NIEPODLEGŁEJ i 50 LAT ZSTI.

Przypomnijmy, że happening odbył się na początku października i został uwieczniony na pamiątkowych zdjęciach, które zrobiono z lotu ptaka. W akcję zaangażowano ponad 300 uczniów, z których każdy miał wyjątkową rolę do odegrania – zająć miejsce w szablonie odpowiedniej litery lub cyfry i  na umówiony znak podnieść do góry kartki: białe i czerwone, w ten sposób pojawił się widoczny z lotu ptaka napis w barwach narodowych – 100 LAT NIEPODLEGŁEJ, a następnie niebieski – 50 LAT ZSTI.

Trwa też zbieranie materiałów do kapsuły czasu, która zostanie wkopana obok pamiątkowego Dębu Niepodległości. Każda klasa, aby zostać zachowana w pamięci przyszłych pokoleń, powinna przygotować pamiątki – zdjęcia, listę obecności, przedmioty, które są związane z danym zawodem. Zbieranie pamiątek trwa do 4 listopada. Przypominamy, że wtedy też upływa termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny „Moja mała Ojczyzna”.