Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Uczniowie klas mechanicznych zwiedzili Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWelding w Sosnowcu. W imprezie wzięli udział na zaproszenie Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, z którym ZSTI współpracuje od wielu lat.

Międzynarodowe Targi Spawalnicze odbyły się już po raz szósty i są największą tego typu imprezą w Europie. Na ponad 10 tys m2 ekspozycji targowej zaprezentowało się blisko 200 wystawców reprezentujących ponad 260 marek z 18 krajów. Zwiedzając ekspozycję uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym sprzętem spawalniczym, automatyzacją i robotyzacją procesów spawalnia, drukiem 3D tworzyw metalicznych oraz nowoczesnymi technikami spawalniczymi.

Udział w targach był  dla przyszłych mechaników niezwykle intersującym doświadczeniem. Wielu z nich, dzięki realizacji kursów zawodowych swoją przyszłość wiąże właśnie z tą branżą, a ZSTI jest liderem w kształceniu spawaczy.