Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Już w czwartek, 11 października w ZSTI świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku, nie obyło się bez nagród, kwiatów, życzeń. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele powiatu limanowskiego – wice starosta Mieczysław Uryga i Artur Krzak, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Limanowej.

Dyrektor Andrzej Dębski w swoim przemówieniu zapewniał, że jest to święto wszystkich – całej społeczności szkolnej, które w tym roku ma szczególny wymiar – wpisuje się w jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i jubileusz 50-lecia szkoły. – Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić – podkreślał dyrektor dziękując nauczycielom za ich pasję, trud i pracę włożoną w wychowanie przyszłych absolwentów szkoły.

Czwartkowa obecność przedstawicieli starostwa w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych, który jest jedną z największch szkół w powiecie limanowskim,  miała wymiar nie tylko symboliczny - wspólne świętowanie, ale także była okazją do wręczenia nauczycielom Nagród Starosty,  Nagród Dyrektora ZSTI, a uczniom wyróżniającym się w nauce - Stypendiów Starosty Powiatu Limanowskiego. W roku w gronie stypendystów znaleźli się: Patrycja Głuch, Katarzyna Jurdyga, Gabriela Koza, Anna Krzan, Aleksandra Michorczyk, Julia Mucha, Bartłomiej Piekarczyk, Agnieszka Płachytka, Katarzyna Smaga, Justyna Ślósarz, Magdalena Śmieszek, Zuzanna Tromiczak i Justyna Zięba.

Jak głosi szkolna tradycja, Święto Edukacji Narodowej to także dzień nieoficjalnego ślubowania klas pierwszych, po którym następuje już podczas oficjalnego apelu uroczysty akt potwierdzenia woli przynależności do społeczności ZSTI. Jak co roku, pierwszoklasiści mieli za zadanie zmierzyć się z różnymi zabawami i konkursami, które miały na celu sprawdzenie umiejętności nowych uczniów szkoły. W tym roku „kotki” musiały stawić czoło umiejętności zjedzenia ciastka oreo umieszczonego na czole używając tylko mięśni twarzy, wykazać się znajomością tańca disco polo, czy strącić jak najwięcej kubków odważnikami umieszczonymi w rajstopach znajdujących się na głowie…. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami, a przy tym dobrze się bawili, ale najlepszy wynik osiągnęła klasa 1TI. Gratulujemy!