Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Nowe wyposażanie i narzędzia w pracowniach, kursy i szkolenia branżowe, stypendia i nagrody dla uczniów – między innymi takie korzyści odniesie Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej dzięki umowie z rabczańską firmą Balchotrapez. Celem współpracy ma być szeroko rozumiana promocja rozwoju kształcenia zawodowego w zakresie obróbek blacharskich w budownictwie.

Firma Blachotrapez jest od wielu lat liderem w produkcji pokryć dachowych nie tylko na rynku krajowym. ZSTI natomiast od zawsze wykorzystuje możliwości, aby wzbogacić ofertę i bazę dydaktyczną szkoły. Dzięki podpisanej umowie pracownie branżowe w szkole zyskają nowe wyposażenie i narzędzia dekarskie umożliwiające prowadzenie zajęć z zakresu montażu produktów firmy Blachotrapez. Uczniowie i nauczyciele praktycznej nauki zawodu będą też uczestniczyć  w organizowanych przez firmę szkoleniach, co umożliwi im zapoznawanie się na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w branży. Ponadto nowy partner szkoły zobowiązał się również do ufundowania nagród i stypendiów dla trzech uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce i zajęciach praktycznych.