Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Uczniowie klas 2TB, 3TE i 4TEM wraz z opiekunkami Panią Iwona Rusnak i Panią Joanną Bałą odwiedzili Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki na AGH, aby uczestniczyć w Małopolskiej Nocy Naukowców.

Lewitacja magnetyczna z zastosowaniem nadprzewodnika wysokotemperaturowego, zjawiska związane z polem magnetycznym - oto z czym mogli się spotkać nasi uczniowie. Można było podziwiać z bliska latającą lokomotywę. Następnie odbył się pokaz najbardziej efektownych zjawisk fizycznych ,,Science Show” - czyli fizyka na wesoło. Było widowiskowo i wybuchowo!!!!! Od wysokich temperatur – doświadczeń z ogniem, po doświadczenia z ciekłym azotem. W finale udało się dosłownie ochłodzić atmosferę. Po drodze, na poszczególnych wydziałach, można było zobaczyć szereg prezentacji. Na dziedzińcu prezentowane były wystrzały przy użyciu machiny oblężniczej „Trebusz”.

Po 2000 wszyscy udali się na Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej na Politechnice Krakowskiej. Tam czekały kolejne atrakcje: pokazy pirotechniczne, wykłady m.in. ,,Naturalne substancje bioaktywne – leki czy trucizny?’’, gdzie można było uzyskać odpowiedź na pytanie czy wszystko co naturalne jest dla nas lepsze. Wszyscy pełni wrażeń po północy wrócili do Mszany Dolnej.