Uczniowie kl. 2TEM zwiedzili fabrykę fita w Tychach. Wizytę zawodoznawczą połączyli z seansem kinowym w krakowskiej galerii Bonarka.

Podczas blisko dwugodzinnej wizyty w tym jednym z największych zakładów produkcyjnych w Polsce mieli okazję poznać proces technologicznych fiata 500. Fabryka jest siódmą pod względem ekonomicznym firmą na świecie. W ubiegłym roku sprzedała blisko 4,5 mln samochodów. W tyskiej fabryce  codziennie z taśmy montażowej zjeżdża około tysiąca   samochodów. Technologicznych proces produkcji jednego pojazdu to 16 godzin. Uczniowie mieli możliwość poznania wszystkich etapów tego procesu. Mimo iż zatrudnionych jest tu blisko 3 tysiące pracowników, ważne miejsce zajmują roboty, które wykonują znaczna część pracy.

Tyska fabryka powstała w latach 70., ale obecnie jest przykładem nowoczesnego zakładu, w którym stawia się nie tylko na jakość produkcji, ale także nowoczesne zarządzania z uwzględnieniem czynników środowiskowych.