Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

27 września na bardzo trudnej, selektywnej trasie rowerowej w Sieprawiu nasz kolega Maciek Biedrończyk potwierdził wysoką dyspozycje i został vice mistrzem województwa małopolskiego. Rywalizacja uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbyła się przy wyciągach narciarskich.

Trasa wytyczona była po miękkiej trawiastej łące i lesie. Składała się z 2 pętli po 2000m, a przewyższenie na okrążeniu wynosiło 60m. W zawodach mogła uczestniczyć tylko najlepsza trójka zawodników z każdego powiatu naszego województwa. Po starcie od razu pełny gaz, siła przekazana w setkach watów na napęd- co przełożyło się na bardzo wysoką prędkość, a w konsekwencji przy dobrej dyspozycji na 1 miejsce i prowadzenie w pierwszym okrążeniu. Maciek jechał w czołówce razem z kolegą z klubu z którym trenuje. Dwójka uzyskała wyraźną przewagę nad resztą stawki. Przy drugim kółku o rok starszy zawodnik rywalizujący z reprezentantem ZSTI Mszana Dolna wykazał się większą wytrzymałością, siłą, sprytem i o parę sekund znalazł się szybciej na linii mety. Cała reszta stawki przyjechała parę minut po nich.