Akcje charytatywne Szkolnego Koła „Caritas”

Koło „Caritas” inauguruje kolejny rok działań dwiema ważnymi akcjami, do których zaprasza całą szkolną społeczność Instalu. To ogólnopolska zbiórka przyborów szkolnych dla uczniów z Syrii i Libanu oraz projekt „Zastrzyk Dobra”.

Wspiera polską pielęgniarkę, misjonarkę świecką z Bielska Białej, Agnieszkę Nowak, pracującą w szpitalu w Bunkeya w Kongo.W projekt ten włączaliśmy się już w ubiegłym roku, obecnie jest jednak dodatkowy, pilny cel: ratowanie życia pracującej z Agnieszką rodzimej, kongijskiej pielęgniarki, mamy 5 dzieci, Micheline. Zdiagnozowanou niej krańcową niewydolność nerek, musi być dializowana 2 razy w tygodniu, a koszt 1 dializy to 160 USD! Koło „Caritas” prowadzi kwestę na ten cel – dorzućcie się, jeśli możecie. Więcej informacji na profilu koła oraz blogu „Zastrzyk dobra”.

Prowadzimy także całoroczną zbiórkę znaczków „Każdy znaczek wspiera misje”.

Bardzo prosimy o włączanie się zespołów klasowych w nasze akcje pomocowe. Mamy nadzieję, że szkoła, której patronem jest św.Antoni stanie na wysokości zadaniai wspomoże potrzebujących!