Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Rekordowa liczba gimnazjalistów wzięła udział w Dniu Otwartym w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, zwany popularnie Gimnazjadą. Na zaproszenie ZSTI odpowiedziało aż 17 gimnazjów z trzech powiatów: limanowskiego, nowotarskiego i myślenickiego. Najlepszym gimnazjum, które pokonało konkurentów w rozgrywkach sportowych i zmaganiach intelektualnych okazało się gimnazjum z Poręby Wielkiej, gdzie powędrował Puchar Dyrektora ZSTI.

Ostatni piątek kwietnia na stałe wpisał się do bogatego kalendarza imprez szkolnych. Przez kilka przedpołudniowych godzin szkołę we władanie obejmują przyszli pierwszoklasiści. Zabawna formuła dnia otwartego powoduje, że zainteresowanie okolicznych gimnazjów z roku na rok staje się coraz większe. Organizatorzy zawsze zapewniają uczniom szereg atrakcji, a przy okazji prezentują szkołę – jej bogatą bazę dydaktyczną, ale także i atmosferę, jaka panuje tu na co dzień.

Atrakcji nie zabrakło także i w tym roku. Gimnazjaliści mogli wziąć udział w rozgrywkach sprawnościowych i sportowych, „poczuć” w sensie dosłownym „chemię” w laboratorium chemicznym, wykazać się sprytem i umiejętnością kojarzenia w „Kalamburach”, wiedzą w „Jednym z dziesięciu”, a przy okazji uczestniczyć w pokazowych lekcjach z przedmiotów zawodowych prowadzonych z wykorzystaniem najnowszych technologii, oprogramowania i nowoczesnego sprzętu, a tego w szkole nie brakuje. Na gimnazjalistach szczególnie duże wrażenie robiły zajęcia projektowania modeli konstrukcji w pracowni budownictwa, czy kaligrafii w ramach pracowni reklamy oraz prowadzone na warsztatach szkolnych pokazy wypalarki, spawalni, parku maszyn, czy zajęcia w pracowni instalacji elektrycznych.Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokazy -  montażu rusztowań, które także stanowią stałe wyposażenie szkoły, JS 2404 Strzelec, pierwszej pomocy

Przez kilka godzin panował duch ostrej rywalizacji. Uczniowie świetnie się bawili, zwiedzali szkołę, ale i przy okazji zbierali punkty. W klasyfikacji generalnej okazało się, że w tym roku najlepiej wypadli gimnazjaliści Poręby Wielkiej, którzy „rzutem na taśmę” pokonali swoich kolegów z gimnazjum w Kasinie Wielkiej i Kasince Małej.