Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W czwartkowe popołudnie uczniowie klas czwartych oficjalnie pożegnali się ze szkołą i chociaż czekają ich jeszcze egzaminy, będą do nich podchodzić już jako absolwenci.

Podczas uroczystego apelu maturzyści żegnali grono pedagogiczne i swoich młodszych kolegów. Z kolei ich żegnała społeczność szkolna. Niejednemu łza zakręciła się w oku, bo to symboliczne pożegnanie oznacza również kres młodzieńczej beztroski, a zarazem początek dorosłego życia, do którego przepustką ma być matura - nie bez kozery nazywana egzaminem dojrzałości.
Apel był też okazją do podsumowania czterech lat spędzonych w szkole. Długa była lista nagrodzonych świadectwem z czerwonym paskiem O kolejne 14 osób powiększyło się także grono wyróżnionych Lilią św. Antoniego – tradycyjnie przyznawanej uczniom klas czwartych, którzy w szczególny sposób zaznaczyli swoją obecność w szkole, pracując na rzecz jej dobrego imienia. W tym roku tym wyróżnieniem uhonorowano: Joannę Kaletę, Michała Liszkę, Paulinę Adamczyk, Aldonę Nawarę, Klaudia Rogowiec, Zuzanna Banasiak, Anna Panek, Jolanta Merklinger z kl. 4TR, Adriana Wadayl z kl. 4TBB, Jan Jania z kl. 4TE, Wojciech Gibadło, Tomasz Kicmal z kl. 4TBA oraz Edyta Kęskiewicz i Przemysław Mucha z kl. 4TI.