Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Czym jest „KOLIBER”  - stowarzyszenia na rzecz dzieci z chorobą nowotworową  i jakie są jego cele mogli dowiedzieć się uczniowie klas pierwszych TB, TI, SB oraz klasy 3TB biorący udział w spotkaniu z prezes stowarzyszenia - Danutę Gilarską. Dla niektórych uczniów nie było to pierwsze spotkanie z prezes Gilarską. Przyszli budowlańcy z kl. 1 bowiem już kilkakrotnie odwiedzali dzieci przebywające na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej w krakowskim Prokocimiu.

Prezes Gilarska podczas spotkania opowiadała o planach stowarzyszenia, dla którego obecnie priorytetem jest budowa pierwszego w Polsce centrum psychoonkologii dziecięcej, w którym dzieci z doświadczeniem choroby nowotworowej i ich rodziny będą mogły znaleźć odpowiednią pomoc oraz wsparcie. - Będzie to także miejsce dla tych, którzy chcą im pomagać – zapewniała prezes Gilarska, jednocześnie zachęcają szkołę do wzięcia udziału w „Bandana Day” – Dniu solidarności z młodymi dziećmi chorymi na nowotwory i tymi, którzy chorobę pokonali.

„Bandana” to chustka noszona przez tych, którzy stracili włosy podczas leczenia choroby nowotworowej. Po raz pierwszy „Bandana Day” obchodzono w Polsce 25 października
2017r. w Krakowie na Rynku Głównym. To  był radosny dzień. Akcja miała na celu pokazanie, że większość młodych ludzi pokuje chorobę, wraca do swojego środowiska i normalnego życia.  

Spotkanie było też okazją do wręczenie uczniom kl. 1TB specjalnych podziękowań od stowarzyszenia za wielkanocną wizytę na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej i przygotowanie świątecznych prezentów dla dzieci.