Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W miniony poniedziałek – 16 kwietnia – zainaugurowaliśmy obchody X Tygodnia Biblijnego połączone z II Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. To już tradycja, że spotykamy się w naszej szkole na wspólnym czytaniu Biblii. W tym roku sięgnęliśmy po List św. Pawła napisany przez Apostoła do młodej gminy chrześcijańskiej w Rzymie. Lektura całości zajęła nam niespełna 2 godziny, tekst wybrzmiał w pięciu językach – po polsku, angielsku, niemiecku, rosyjsku i słoweńsku, a w czytanie zaangażowało się 37 lektorów.

Bardzo dziękujemy Gościom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i podjęli wyzwanie. Do naszego Maratonu włączyli się: pan Dyrektor – Andrzej Dębski, ks. Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego – Tadeusz Mrowiec, pani Agnieszka Modrzejewska-Potaczek – Przewodnicząca Rady Miasta Mszana Dolna, pan Franciszek Dziedzina –Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, ks. Jerzy Biernat, a wraz z nim uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 2, s. Lucyna Harmata z uczniami kl. I TŻ i TL z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz pani Krystyna Wiewiórka i przedstawiciele uczniów Gimnazjum nr 1, którym należą się podziękowania szczególne, bo wytrwali do samego końca Maratonu. Lokalne siły stanowili uczniowie kl. 3a ZSZ, 3b ZSZ, 3c ZSZ, 2b ZSZ, 4 TR oraz panie: Barbara Pawłowska, Anna Łanocha, Agnieszka Biel-Habieda, Kinga Antosz, dzięki którym można było posłuchać Listu św. Pawła w różnych językach. Na skrzypcach zagrali niezwodni Ania, Kinga, Aneta i Paweł. Nad całością Maratonu Biblijnego czuwała pani Urszula Antosz-Rekucka.

Każdy, kto wziął udział we wspólnym czytaniu i słuchaniu Listu św. Pawła, mógł obejrzeć także małą wystawę różnojęzycznych wydań Pisma Świętego, poznać biblijne inspiracje w sztuce oraz ciekawostki na temat tej niezwykłej Księgi, a na resztę dnia zabrał ze sobą maleńki zwój z cytatem biblijnym. Zaś ci, którzy nie mogli pojawić się osobiście, mieli szansę śledzić całe wydarzenie dzięki internetowej transmisji.