Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Jakie jest znaczenie budynków wysokościowych we współczesnej urbanistyce, przyszłość architektury a społeczeństwo przyszłości, jak powstawał projekt Centrum Kongresowego ICE w Krakowie – między innymi o takich ciekawostkach mieli okazję dowiedzieć się uczniowie kl. 2TB, którzy wraz z wychowawcą – Pauliną Gocał uczestniczyli w wydarzeniu artystyczno-edukacyjnym z dziedziny architektury, architektury wnętrz i rzeźby pt:  „Architektura dla wszystkich” organizowanym przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie .

- Celem warsztatów było włączenie młodzieży w proces projektowania i odkrywania  przed nimi jego tajemnic, co ma w efekcie się przyczynić do wychowywania jednostek kreatywnych, rozumiejących potrzeby otaczającego ich świata, a równocześnie świadomych własnych potrzeb i możliwości wpływu społeczeństwa na pełne ich zaspokojenie – tłumaczą organizatorzy.

Spotkanie składało się z  dwóch części. W pierwszej – teoretycznej przyszli budowlańcy mogli poznać najnowsze trendy światowej architektury, a w drugiej - praktycznej mieli okazje zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną, budując płaskie i przestrzenne konstrukcje prętowe, projektując na modelach zespoły domów jednorodzinnych, a nawet niewielki hotel sąsiadującego z historycznym pubem w Bristolu, wykonując modele pawilonów wystawienniczych oraz dokonując graficznej analizy ich kontekstu i sposobów operowania światłem słonecznym, a także modelując i budując kompozycje rzeźbiarskiej złożone z trzech dowolnie zaprojektowanych brył.